Kdo za to může? Ten, na koho nám ukáží :)

Podstatou působení dezinformačních webů a protagonistů dezinformační scény na osoby, které moderně ale příhodně, označujeme jako padlé v informační válce (prostě ti, které dezinformační systém semlel a bezvýhradně mu podléhají), je vyvolání strachu a práce s jejich emocemi.

Pro stoprocentní účinek se navíc používají určité zástupné symboly, u kterých je charakteristické, že dokud je dezinformační mašinérie nezvedla a nevhodila do soukolí konspiračně dezinformačního prostřední, neměli o jejich existenci většinou příjemci dezinformací ani potuchy.

Natož, aby jim zásadním způsobem jakkoli ovlivňoval život, o čemž jsou pak po provedení dezinformační operace bezezbytku přesvědčeni …

Bilderberg

Prvním takovým zástupným heslem byl Bildeberg

Bilderberg je označení pro skupinu vlivných politiků a podnikatelů, kteří se schází jednou ročně na výroční konferenci. Jeho rysem je důraz na spojování amerických a evropských zájmů.

Vtip je v tom, že tato komunita se schází od roku 1954, ovšem do roku 2012, kdy s tímto pojmem začali pracovat dezinformátoři, o ní příjemci dezinformací neměli ani tušení. To jim ovšem nebránilo, aby cca do roku 2016 nezaplavovali sociální sítě výkřiky, co všechno je Bilderbergem dohodnuté a za co všechno může (Revoluce důstojnosti v Ukrajině, uprchlická krize 2015, atd…)

Proč se tak vehementně heslo Bilderberg nacpalo do českého veřejného prostoru? No protože se tohoto setkání účastnil i Karel Schwanzenberg a ten kandidoval proti kandidátovi s Rusy v zádech, tedy Miloši Zemanovi a dezinformační scéna tak vykreslovala KS jako nějakého tajného spiklence proti českým zájmům.

Že na setkání byl i Vladimír Dlouhý, komunista a někdejší zaměstnanec Prognostického ústavu -a který rovněž kandidoval, dezinformační scéna jaksi opomíjela 🙂

Bylo to vždy moc odkazů, tak vám alespoň u tohoto hesla ukážu, jak mohutně téma Bilderberg do českých luhů a hájů bylo kremloboty tlačeno.

X -tá súra koránu

Ano, lidi, kteří si pletli Araba s Bolivijcem, Irák s Íránem, nedokázali najít Sýrii, Saudskou Arábii, ani třeba Kuvajt na mapě a volali policii tu na hudebníky, tu fotbalisty a dokonce i na kominíka v domnění, že jde o tlupu krvežíznivých migrantů, se léta bavili tím, že citovali různé útržky 1500 let staré knihy, jejíž písmo nikdo z nich nedokázal ani rozeznat třeba od hindštiny a dokazovali tím, že princip kolektivní vina a popírání zákonů vlastní země, jsou akceptovatelné v situaci, kdy a to je to hlavní Česku prakticky nic nehrozilo.

George Soros

Téměř stoletý stařík organizuje ve světě Majdany, plánuje přesídlování obyvatelstva kontinentů, je za zaváděním cenzury a všechno, co si jen konspirátoři přejí.

Jenže teprve od doby, kdy na něj kolem roku 2015 ukázala ruská dezinformační propaganda a ještě mu asi tři roky trvalo, než mohl za podělané životy našich současných chcimírů.

Ano, tři roky (cca) se tato konspirace v Česku nemohla výrazněji prosadit, tak byla pitomá…

Nakonec dezo scéně pomohl mainstreamizovat sám premiér, když začal papouškovat Orbanovy teze.

Když už o tom začal mluvit i premiér, přestalo se zdát příjemcům dezinformací uhozené a vzali Sorosovo celosvětové spiknutí za své taky.

Spikeprotein DNA, vakcíny, čipy, Bill Gates

Aneb, jak se z religionisty, arabisty, sociologa stát genetikem, vakcinologem či imunologem snadno rychle. Proškolení zařídí ta sama firma, která z vás před tím udělala odborníka na výklad koránu.

Konspirace, spiknutí, přitom šlo o několikátou epidemii viru SARS, která byla specifická tím, že došla až sem k nám a níž západní vlády nedokázaly jednoznačně reagovat. Důvodem byla ale nekompetence, nedostatečná připravenost a alibismus, nikoliv spiknutí elit.

Stejně tak bylo směšné, když se asi desetkrát očkovaní lidé v ČR rozčilovali, že na pandemii vydělávají výrobci vakcín. (Přičemž tedy pominuly výrobce rakví, ale budiž). Při nedostatku fosilních paliv vydělávají těžaři a pumpaři, za války výrobci zbraní a munice.

Mimochodem Pharma průmysl vydělal majlant i na popíračích Covidu, prodej vitamínů a dalších doplňků se celosvětově zvedl o několik procent.

Za Covidu (snad už nepřijde žádná velká vlna) se nadělala spousta chyb, nedorazů a nedůsledností, ale spiknutí to nebylo, jen další z řady nákaz SARS.

Aspen Institute

Momentálním hitem dezinfem vymytých Čechů je Aspen Institute. A jako vždycky, sotva kdo z nich tušil, že tato letitá organizace vůbec existuje, dokud jim na něj opakovaně prstem neukázaly jejich zdroje. Za to teď může za všechno světové dění, když se neodehrává tak, jak dezinrmační scéna přeje …

Nejlépe to dokumentuje tento fakt.

Zadejte si do Parlamentních listů a jejich vyhledavače Aspen Institute.

Uvidíte sami, že odkazy například kolem roku 2013 jsou neutrální zpravodajské popisující skutečnost. Texty vyzdvihující AI negativně, ukazují na „nebezpečí“ této neziskovky, která vzdělává lídry občanských společností, se začaly objevovat až před cca třemi lety.

Co nebo kdo za to bude moci příště?

Kdokoliv, na koho lidem semletým dezinfem ukážou, vždyť kdo si dnes vzpomene, že Červené karty proti Miloši Zemanovi, které jsem já osobně spolupořádal, tiskla americká ambasáda?

Část naší společnosti je zkrátka dezinformačním prostorem sešrotována a ten je pro ní drogou. Oni už nvždy (až na ojedinělé výjimky) budou stát proti demokracii a v antisystému.

Protože je dezinfoekosystém přesvědčil, že nesmí důvěřovat demokracii a že vše, co se kolem nich odehrává je vždy někým tajně řízeno. Tak je lehce přesvědčíte, že odpor proti totalitě (stejný jako dříve proběhl u nás)v Bělorusku je řízen CIA, snaha Ukrajiny jít na bohatší a svobodnější západ, je sponzorována Sorosem a Bilderbergem, jako by to nebyl nejpřirozenější pohyb evropských národů…

Dezinformační scéna je v ČR široce etablovaná a má docela široké spektrum lidí, na něž dokáže působit. Podle odhadů jde přibližně o 1/4 populace.

Hlavní je nacházet a trestat zdroje, tedy ty, kteří tyto lži a manipulace vyrábí a následně distribuují.

Ale toho se v ČR asi nikdy nedočkáme …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh