Když lidi přijdou zase na koncert.

Poslední říjnová neděle ukázala, že ač jsou sociální sítě přehlceny výkřiky hltačů ruské propagandy a falešných profilů účelově jim pomáhající navodit pro běžného čtenáře dojem, že Česko chce vyměnit levný ruský plyn (který ovšem Rusko samo do Evropy přestalo dodávat) za ukončení podpory Ukrajiny, skutečnost je jiná.

V zásadě platí:

A: Od ruských kolaborantů typu Vrabela či Rajchla se lidi odvrátili a zůstala jim jen (relativně početná, ale bezmocná) skupina kolaborantů a lidí semletých dezinformacemi. Začátkem září, kdy je lidé ještě neznali, prostě přišli na jejich demonstraci s tím, že jim jde o všechny, kterým se nedaří dobře.

Když ovšem časem dostali nespočet důkazů, že jim jde pouze o sebe teplý flek v ruské zadeli, což mimochodem prokazují prakticky každodenně, prostě na jejich akce postupně přestali chodit.

V pátek 28. října už dorazila zhruba třetina zářijového počtu.

B. Lidí ochotných bránit vlastní zem před prorůstáním ruského vlivu je stále dost, stejně jako lidí hlásících se k západu i demokracii i v dnešní těžké době.

To vůbec není ve východní Evropě samozřejmostí (Maďarsko, Slovensko).

C. Aby poměr ruští kolaboranti, antysystémoví radikálové versus ostatní, byť i třeba včera nedemonstrující obyvatelé ČR zůstal + / – stejný, musí naše vláda začít důrazněji řešit situaci jak nejvíce ohrožených spoluobčanů, tak i firem a zároveň stabilizovat růst státního dluhu.

Zdá se to být obtížnou disciplínou, ale situace je prostě kritická a v podobné jsou všechny vlády v okolních zemích. Finanční situace výhledově dobrá není a hybridní tlak Ruska, zneužívající komplikovanou situaci Čechů, bude v budoucnu ještě sílit.

Ostatně bude nám to předvedeno v následujících tří měsících prezidentské kampaně. Rozdíl, pokud bude příštím prezidentem někdo z dua Nerudová, Pavel a lehce vydíratelný, amorální a bezzásadový Babiš, je pro Rusko a celou jeho pátou kolonu u nás, nebetyčný.

Nadpis textu odkazuje na jednu z Babišových výmluv, kdy zdůvodňoval, proč proti němu demonstruje velké množství lidí.

Co bylo včera také na Václavském náměstí k vidění?

  1. Hodně plné náměstí pod koněm

2. Vzkaz Oleny Zelenské, první dámy Ukrajiny, VŠEM obyvatelům České republiky

„Ukrajina nyní prožívá temné časy. V poslední době míří ruské rakety na naše elektrárny, teplárny a rozvodny. Rusko tak již dlouho nebojuje proti naší armádě. Bojuje proti našim maminkám, které nemohou pro své děti připravit a ohřát kojenecké mléko. Bojuje proti dětem, které nemohou studovat a proti starým lidem, kteří se nemohou dovolat svým blízkým a k lékaři. Ale Rusko zapomnělo na jednu věc – bojuje proti světlu, které nikdy nezhasne. Ano, je možné, že my Ukrajinci strávíme tuto zimu ve tmě. Ale nenecháme Rusko nás ani celý svět vtáhnout do temnoty, do té samé temnoty, v níž žije Rusko už mnoho let. Tma nikdy nezvítězí. Dokud lidé na celém světě nebudou zavírat oči před naší válkou, naše světlo nikdy nezhasne. Já i miliony Ukrajinců, Vám děkujeme za vaši podporu. Je důkazem toho, že není možné vzít světlo těm, kteří jej nosí uvnitř.

Děkujeme. „

Olena Zelenská k občanům České republiky

3. Obyčejné lidí ze všech koutů země.

4. Světlo proti tmě

5. Pozdrav a poděkování bývalého velvyslance Ukrajiny v ČR

6. Ukrajinskou hymnu

7. Co jsme naopak neviděli? Ruské kolaboranty. Jejich den přijde nejspíš 7. listopadu, na výročí komunistické revoluce v Rusku 🙂

V časech, kdy Rusové přepadli sousední evropskou zemi, ostřelují její města, vraždí a znásilňují její obyvatele, si prostě každý obyčejný člověk, od tohoto poposedne co nejdál a naopak popřemýšlí, jak takové zemi, v rámci svých možností, takové zemi pomoci. To jsou ty často vyzdvihované evropské hodnoty v praxi.

Děkuju, že zůstáváme takoví i v naší nelehké situaci.

Úvodní foto @FilipHorky

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh