Když se to sejde

Včera jsem se potkal se třemi momenty, které se nakonec propojily v jeden.

Nejprve jsem na twitteru uviděl video na němž ukrajinský voják šlápne na minu a téměř přijde o nohu. Později jsem totéž video zahlédl na stránce slovenských dobrovolníků, kde se zároveň psalo o potřebě koupit vojákům do první linie dobíjecí stanici.

No a pozdě večer jsem se z facebookových vzpomínek dozvěděl, že stránka Visegradský jezdec má šesté výročí vzniku.

A protože mi stále ležely v hlavě obrázky toho vojáka, který za sebou táhne zdevastovanou nohu do obrněného vozidla, u níž jsem měl pocity frustrované bezmoci, postrčilo mě to k tomu, abych zase ukrajinským vojákům nějak pomohl.

Ráno už jsem se rozhodl a objednal dobíjecí stanici EcoFlow 2.

Je to taková symbolická záležitost, která odkazuje zároveň na bezpečnostní situaci za našimi hranicemi, neuvěřitelnou statečnost ukrajinských obránců a na dobročinnou stránku komunity Visegradský jezdec, u příležitosti toho šestého roku služby.

Připomínka šestých stránky narozenin na facebooku
Moment při němž pod nohou ukrajinského vojáka vybuchuje nastražená mina.

Video je ukryté a tentokrát oprávněně, je vidět zdevastovaná končetina vojáka i to, jak se s ní plazí zpět do vozu. Jde patrně o paramedika, který se vydal pomoci svým kolegům poraněným při vstupu do minového pole.

Nejhorší je, že tohle se tam odehrává denně v mnoha různých variacích a Ukrajina tak ztrácí své nejlepší lidi …

Vím, že mnozí z vás by rádi přispěli taky, pokud by měli tu možnost, ale kvůli rychlosti vyřízení celé koupě jsem tentokrát nevypisoval challenge, jako u nákupu lékárniček (IFAKů) pro vojáky a dobíjecí stanici rovnou koupil a zaplatil z peněz na provoz stránky.

Pokud se někdo přesto chcete spolupodílet na nákupu, tak přihoďte nějakou drobnou částku buď na sbírkový účet na Donio, odkaz je na konci textu. Díky!

„Není to show, kterou sleduje celý svět a na kterou se dá sázet. Každý den, každý metr se vykupuje krví.“
Valerij Zalužnyj, vrchní velitel ukrajinské armády

Ukrajina brání náš svět, hodnoty na nichž stojí. Našim úkolem je prostě pomáhat, ať je nepřítel co nejdříve poražen.

Je to až krystalicky jednoduché, tak jako v trilogii Pán prstenů.

Úvodní foto: Valerij Zalužnyj, vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh