Kolaboranti a jejich selektivní dialektika

Stovky mrtvých v Buči versus smrt fašistické propagandistky

Ukrajinci (patrně) zlikvidovali Dariu Duginu, prominentní ruskou fašistku, která patřila Dugina mezi nejvýraznější podporovatele ruské agresivní války. A například ruské masakry v Buče označila za zinscenované západem. Duginová například navštívila dobyté ocelárny Azovstal v ukrajinském Mariupolu a natočila tam propagandistické záběry. O Ukrajincích mluvila jako o nacistech a tvrdila, že Ukrajina napadla Rusko jako první.

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Ruská propaganda z ní udělala mučednici a především zcela NEVINNOU oběť ukrajinské agrese. (Nevinná oběť byla možná jen v tom smyslu, že cílem útoku byl patrně její otec).

Čeští kolaboranti, zcela v tomto duchu začali spílat barbarskému zabíjení nevinných lidí a stali se z nich, po celou válku při válečných zločinech Ruska mlčící, nevídaní humanisti a pacifisti.

Aby bylo jasno, podle mě by Černochová měla být méně expresivnější a více ministersky důstojná, nicméně obsahově v pořádku. Jde o „háklivost“ ruských kolaborantů, kterou projevují vždy v jednom případě: když se něco děje Rusům.

Buča?

Začátkem dubna vyhnali Ukrajinci okupanty z Buči a okolí. Byly nalezeny stovky v těl v ulicích a v hromadných hrobech. Je prokázáno, že jde o zvěrstva Rusů.

Pánové Rajchl a Nielsen je tou dobou, kdy je svět nálezy v Buče otřesen, stejně jako nikdy před tím ani potom, na svých stránkách a profilech ani slovem nezmiňují.

Ve dnech, kdy se začaly zprávy o masakrech v Buči objevovat, retweetuje Nielsen například post, který katastroficky varuje před přerušením dodávek ruského plynu do Německa. Jiným způsobem se v těchto dnech vůbec k válce nevrací.

… tedy nevrací, to není přesné: Na masakry v Buči je třeba „adekvátně“ reagovat. (Přičemž podotýkám, že video později po ověřeni nikdo nezpochybňoval).

… a tak, když se po měsících ruského vraždění, o němž nemá pan Nielsen nikde ani zmínku, objeví první a ojedinělý prokázaný případ ukrajinského válečného zločinu, musí dát spolušéf strany PRO najevo své rozhořčení z toho, co se v Ukrajině děje a jakou hru s námi naše vláda a média hrají.

A co Jindřich Rajchl?

Ano, nad smrtí ruské prominentky fašistického režimu se hroutí a všichni, kdo netruchlí dost , jsou zváni odpadem.

V dnech odhalení masakrů v Buči má k válce jediný komentář: vadí mu podpora Ukrajiny Dany Drábové a dalších lidí ve studiu TV

„Ukončeme dodávky zbrání do konfliktu! Chceme mír!“

Ano, jistě, akorát, že to v jejich podání znamená: Přestaňme podporovat Ukrajinu, ať může Rusko dokončit její okupaci.

… a pokud vám snad připadá Rajchl v textu rozumný ohledně uprchlíků, je to je proto, že bezprostředně po přepadení si nedovolil napsat, co si opravdu myslí. Už psal 3. dubna psal ale toto: „V takové situaci lze pak rozhodnutí posílat na Ukrajinu zbraně a přizvat do naší země neomezený počet migrantů z míst, kde se často vůbec neválčí, nejlépe přirovnat k tomu, kdy z onoho záchranného člunu hodíme vesla do moře, aby se ostatní tonoucí měli čeho chytnout, za současné snahy vytáhnout do našeho člunu o několik desítek procent víc lidí, než je jeho kapacita.
Na první pohled se taková snaha může jevit velmi humánně.
Na ten druhý je to čistá hloupost nutně vedoucí k tomu, že se v tom moři utopíme všichni.“

Tomáš Nielsen a jeho mírové úsilí

Nielsen jde mnohem dál a spouští antikampaň proti skupině dobrovolníků shánějících peníze na zbraně pro ukrajinské obránce. Majitel billboardu tento plakát po útocích Nielsenových podporovatelů stáhl.

Kerčský most.

Ajaj, místo toho, aby se oba „míroví aktivisté“ radovali, že se výrazně omezí přísun zbraní do války a může se přiblížit jimi vzývaný mír, jak celou dobu požadují, tak jeden mlčí (aspoň) a druhý je překvapivě útokem na most rozladěn.

Čímž se opět dokazujíe že jim nejde o zastavení přísunu zbraní do konfliktu, ani o mír, ale o zastavení přísunu zbraní výlučně pro Ukrajinu a mír má znamenat ruské vítězství v této jeho dobyvačné agresi.

Nielsen samozřejmě není z dezinfoscény sám, kdo má z útoku na černou stavbu na území Ukrajiny, zkažený den … Mimochodem

A ještě něco: dnes, patrně jako odvetu zoufalců, napadli Rusové raketami město Zaporoží, mj. jednou trefili napřímo panelák a v celém městě je zatím 12 civilních obětí a desítky zraněných.

Slyšíte to kolaborantské ticho?

V podstatě celý tento prorusko – pokrytecký přístup dokázal ve třech větách shrnout slovenský novinář Michal Havran:

„Od února ruská armáda zavraždila tisíce lidí na cizím území, rozbombardovala školy, zastávky, nemocnice, miliony uprchly, země byla zničena a nyní, když vyletí most na ukradený Krym, se všichni ti, kteří mlčeli k ruským zločinům, mění v okresní dalajlámy míru. Jděte na chuj.“

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh