Konspirátoři v Německu chtěli svrhnout vládu, policie je pozavírala

Co spojuje útočníky na US Kapitol, německé nácky a naše ruské kolaboranty? Vymletost dezinformacemi, konspirace, popírání Covidu (zjednodušeně).

Co se děje tady + / – víme, co se stalo loni v lednu v USA taky a co se odehrálo v minulých dnech v Německu, se dá celkem dobře zrekonstruovat i z našich médií.

Německá policie zadržela při dnešní celostátní razii pětadvacet podezřelých členů nebo podporovatelů domácí teroristické organizace. Ta podle obvinění plánovala útok na Bundestag s cílem svržení vlády. 

Skupina plánovala útok na Bundestag, tedy na berlínské sídlo parlamentu Spolkové republiky Německo. Některé poslance také měla v plánu vzít jako rukojmí.

Deník Bild uvedl, že vůdci skupiny byli člen německého šlechtického rodu a soudkyně a bývalá poslankyně za pravicově populistickou stranu Alternativa pro Německo (AfD). Skupina se podle agentury Reuters snažila o navázání kontaktů s Ruskem.

Zatčení političky AfD Malsack-Winkemann. V Bundestagu jela dlouhodobě konspirace, rasismus, migranty, covid. Z této strany jsou mezi zatčenými dva její politici.

„Velkým momentem, který tyto lidi spojuje, jsou ale všechny možné varianty spikleneckých teorií. Zátah byl veden proti lidem z tohoto prostředí, ale zároveň se zmiňuje i americká konspirační teorie QAnon. Tedy že s tím ti zadržení lidé mají něco společného. Pro QAnon platí totéž. Pro řadu lidí je to naprostý nesmysl, na druhé straně tomu řada lidí věří a je schopna vzít do ruky zbraň a střílet kvůli tomu.“
Jan Charvát, politolog a odborník na extrémismus

Spiklence podle vyšetřovatelů spojoval hluboký odpor ke státním institucím, který rostl vlivem protipandemických opatření. Na své komunikační síti slibovali Norimberský tribunál 2.0 namířený proti soudcům, státním zástupcům a šéfům zdravotnických ústavů. Značná část obviněných pochází z hnutí Říšští občané, což je ultrakonzervativní hnutí odmítající demokratické pořádky.

Z 25 zadržených je 24 Němců a jeden Rus. Podle prokuratury jsou zadržení lidé členy nebo sympatizanty teroristické skupiny, která byla založena nejpozději na konci loňského listopadu. A za cíl si zvolila právě svržení současného státního pořádku a jeho nahrazení vlastní podobou státu.

„Spolková republika Německo je jen simulovaným státem.“

 K vůdcům této skupiny patřila někdejší poslankyně Spolkového sněmu za AfD a do října letošního roku soudkyně Birgit Malsacková-Winkemann a člen německého šlechtického rodu, 71letý Heinrich XIII. Prinz Reuss.

Zatčený šlechtic podle prokuratury kontaktoval ruské úředníky, kteří údajně měli po kýženém převratu usilovat o stanovení nového řádu v Německu. S tím měla být nápomocna ruská občanka, kterou německá prokuratura rovněž zadržela.

Extremisté nakoupili satelitní telefony, cvičili střelbu, zkoušeli sehnat zbraně a munici, měli k dispozici hodně peněz. V posledních týdnech podle informací týdeníku Die Zeit na jejich komunikačních kanálech sílilo volání po brzké akci. Proto se státní složky rozhodly ve středu proti podzemí protidemokratické síti zasáhnout.

Pryč z NATO. Čím víc je člověk seštrotovaný dezinfem, tím hlasitěji všechny ostatní označuje jako ovce a strašpytly. Přitom není nikoho, kdo by více stádně nepodléhal nesmyslům a žil v panickém strachu z neexistující virtuální reality.

Německá prokuratura uvedla, že skupina věří, že je Německo vedeno takzvaným deep state – tedy domnělými organizacemi a politickými skupinami, které pracují v utajení za účelem ochrany určitých zájmů a vládnou zemi, aniž by byly zvoleny. Jde o rozšířenou konspiraci, kterou lze kromě tvrzení bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, na konspiračních webech a sociálních sítích a co se, mimochodem, občas někdo pokouší napsat na stránku Visegradský jezdec.

Členové sdružení si byli vědomi, že tento projekt lze realizovat pouze za použití vojenských prostředků a násilí proti představitelům státu, včetně páchání vražd,“ uvedla dále prokuratura.

„Zájem ze strany Ruska je veliký, protože ví, že nyní není schopno Evropu vojensky ohrozit, ale zároveň, že má páky, kterými může rozklížit její jednotu. Chápe demokracii jako slabost a tlačí na různé formy lidového odporu. Nakonec i u nás vidíme prudký nárůst demonstrací a radikalizaci. Dlouhodobě víme, že Rusko po celé Evropě financuje celou řadu skupin na krajní pravici.
Z mého pohledu je celkem zřetelné a evidentní, že čím víc se podaří ukrajinskou stranu podpořit a čím víc ta válka skončí ruskou prohrou, tím lépe pro nás. Tyto věci pak budou patrně výrazněji klesat.“. 
Jan Charvát

Na závěr ještě poznámka: tito extrémisté, jsou přesvědčeni – na základě nesmyslných konstruktů, že současné Německo neexistuje a jediné legislativně správné je to, které existovalo před II. světovou válkou. Píšu to proto, že u nás zase ruští kolaboranti šíří smyšlenku, že rozdělení Československa je neplatné a na základě toho neuznávají současný stát a jeho zákony.

… když jsou stát a tajné služby areaktivní. Útok konspirátorů vymletých dezinformacemi, na US Kapitol. My už víme, že to skončilo jen ojedinělými osobními tragédiemi, ale ozbrojený útok na „parlament“ v němž se nachází zákonodárci, je pokus o násilný převrat.

Tedy, že například je nemá právo policie kontrolovat, nechtějí platit pokuty státu který neuznávají a dodržovat jeho zákony z téhož důvodu. Řeknu to napřímo: jde o stejnou grupu vymletých lidí, kteří, když se jim nechá volné pole působnosti, skončí vždycky u vyhrožování, násilí a koketování s převratem. Jsou navíc strašně snadno manipulovatelní a vždy stojí v opozici systému, tedy demokracii.

Jsou směšní. Ovšem za předpokladu, že si je tajné služby hlídají a tedy pokud by hodlali přejít od slov k činům, v souladu se zákony je anihilují.

Tak jako teď v Německu.

Zdroje: Zde, zde, tady a tady.

Qanon trošku tady.

Úvodní foto: zadržený Heinrich Prinz Reuss. Ten se měl stát ve vládě povstalců premiérem. Patří mezi německou šlechtu a jeho ruská družka měla navazovat kontakty s Putinským Ruskem.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh