Korespondenční volba? Zapomeňte na naše sliby

Podle aktuálních zpráv „vláda a sněmovna odpískala korespondenční volbu“ pro občany ze zahraničí, prý protože by její schválení opozice obstruovala.

To znamená, že

A. Korespondenční volba nebude možná nikdy, protože složení dalších vlád a sněmoven už bude kvůli složení hlasů přicházejících ze zahraničí, jim nevyhovuje

B. Všechny strany vládní koalice vědomě porušily předvolební slib i vládní program. Viz:

C. Strany pětikoalice vědomě podrazily několik set tisíc Čechů žijících, pracujících, studujících a pobývajících na dovolených v zahraničí, kteří nemají ústavní rovnou možnost volby.

Vláda i sněmovní koalice mají přitom výraznou většinu 108 hlasů ve sněmovně a už se mi tady ani nechce vypisovat, co všechno si přes obstrukce opozice dokázaly i přes jednání ve spacácích prosadit.

Jak už jsem psal dříve, nyní je na všechny změny ta nejvýhodnější konstelace za několik dekád: demokratické síly mají sněmovnu, senát i prezidenta… Výhodnější už to být ani nemůže.

Sbírka zvadlých růží

Jako perličky na závěr poznámka novináře Jindřicha Šídla, která nasvěcuje pozici, bohužel nejen opzičních politiků (dokážu níže) a zároveň výsledky posledních voleb do podslanecké sněmovny ze zahraničí, v říjnu 2021. Volit se ovšem mohlo jen na (některých) zastupitelských úřadech.

Začínáme se stávat politickým skanzenem, kde jistě příští vláda a sněmovna (mj. i kvůli nízké účasti ve volbách v zahraničí) ještě více ukotví. Všude, kde volba tímto způsobem zavedena je, nejsou problémy, pochvalují si ji a nechtějí od ní ustupovat.

Odpůrci rádi argumentují Rakouskem, kde se volby musely opakovat, jenže to bylo kvůli tomu, že se v několika volebních místnostech začaly přepočítávat hlasy dříve, než oficiálně volby skončily a jinde zase byly v komisích lidé, kteří tam sedět neměli.

A ještě korespondenční volba není změnou Ústavní (proč by jinak poslanci 5k slibovali i po volbách, kdyby bylo jasné, že hlasy od opozice nedostane ani jeden?), vysvětlení níže:

Takže teď čekám a doufám v to, že politici vystoupí a řeknou, že celou situaci ještě dokáží změnit a korespondenční volbu a tedy rovnou příležitost hlasovat pro všechny občany, přece jen prosadí.

Viz jedna jediná vlašťovka, která ale jak známo, jaro nedělá

Protože jinak zní zase jejich vlastní pila podřezávající si vlastní větev, zase o něco hlasitěji.

Jinak bude mít tato slečna a s ní statisíce Čechů opět smůlu a čeští politici ostudu.

A ještě na závěr, proč je dost možné, že korespondenční volba nebude: protože pro ni prostě není dost hlasů, kvůli tomu, že ani vládní strana, která ji před volbami hlasitě prosazovala, ji ve skutečnosti vlastně nechce ….

Mimochodem, že volba nebude už jsem psal před rokem a půl.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh