V poslední době se vynořilo několik osobností, jejichž ambicí je měnit a posouvat veřejné mínění.
Jedním z nich je i právník Zdeněk Koudelka, který se objevuje v posledních týdnech objevuje namísto živého kohouta, po boku Daniela Landy.
Zdeněk Koudelka však není až tak neznámou osobou a pro českou politiku není nepopsaným listem.
Tak tedy a jen hlavní body:
👉 Autorem Klausovy amnestie.
Tou byli účelově amnestování všichni korupčníci a tuneláři státu, (např H Systém, banky Moravia, Union, atd) chycení a usvědčení po roce 1989. Klaus ji vyhlásil těsně a hlavně utajovaně (aby novináři předem nepropálili, o co jde) před koncem svého mandátu.
Odkazy zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/klausova-amnestie-plna-kontroverzi-82780 https://www.lidovky.cz/domov/hasenkopf-vytahl-svuj-hlavni-trumf-autorem-amnestie-je-koudelka-tvrdi.A130506_124111_ln_domov_khu https://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=10765 https://www.respekt.cz/tydenik/2013/2/mym-tunelarum https://www.e15.cz/domaci/klausova-amnestie-ocistila-111-tisic-lidi-mezi-nimi-i-strujce-miliardovych-podvodu-1047399
👉 Tuto amnestii v médiích pak Koudelka obhajoval se smyšlenkou, vznikla proto, aby předešla vězeňským nepokojům, pro jejichž vznik v tu chvíli ovšem nic nenasvědčovalo .
👉 Spoluautor cinklého volebního zákona za dob opoziční smlouvy tandemu Zeman – Klaus (upravený d’Hondt). Ten vyhovoval velkým stranám a Ústavní soud jej vzápětí zrušil pro rozpor s Ústavou ČR.
👉 Jako poslanec ČSSD propagátor vládní spolupráce s KSČM: „Považuji KSČM za normální demokratickou stranu. Považuji bohumínské usnesení (zakazující ČSSD tuto praxi) za nenormální.“ Tehdy to naštěstí pro celou zemi koudelkovcům ještě nevyšlo.
👉 Role v kauze arbitráže firmy Diag Hauman proti ČR.
Z postu poradce ministra zdravotnictví podle archivu ministerstva zdravotnictví byl v červenci 2001 právě on autorem návrhu odložit spor až za volby v roce 2002. Státu přitom každý den nabíhá vysoké penále. Tím způsobil státu škodu za několik set miliónů korun, penále z prodlení se totiž pohybovaly kolem 2 miliónů korun denně. (Myšleno jen v čase mezi Koudelkovým návrhem a volbami v roce 2002).
Kauza přitom byla podle všech aktérů, včetně Koudelky, jasně prohraná a tudíž nebylo v zájmu státu, odkládat splácení.
„Soudní znalci i tři nezávislé právní posudky říkali tehdy vládě – spor s Diag Human je prohraný, ukončete to co nejrychleji, firma DH nemá přístup k informacím o hodnotě trhu, a tak sama zatím požaduje mnohem menší náhradu škody. Pokud bude spor pokračovat, narostou úroky – a stát ty hodnoty nakonec bude muset rozhodcům otevřít. Škoda dál neúměrně vzroste. Tehdy šlo o třetinu dnešní částky.“
Dnes už ČR v kauze, která mohla být ukončena už v roce 2001, dluží firmě Diag Humag už přes 14 miliard korun.
👉 Navržen Václavem Klausem do role ústavního soudce: návrh zamítnut senátem, kvůli jeho snaze přílepkové praxi v parlamentu (za ČSSD), kdy se stal průkopníkem této nekalé praktiky.
Zdrcující kritice Koudelku podrobili i někteří senátoři ČSSD, tedy jeho straničtí kolegové. „Nemohu hlasovat pro jednoho z čelních představitelů Nejvyššího státního zastupitelství z doby justiční mafie,“ řekla ještě před hlasováním senátorka sociální demokracie Jiřina Rippelová. Viz kauza Čunek například. https://neovlivni.cz/capi-hnizdo-jako-kauza-cunek-jak-se-zbavit-problemu/
Z pozice na státním zastupitelství byl Koudelka nakonec odvolán Pavlem Zemanem, který nastoupil po Renátě Vesecké.
👉 2019 Navržen do role zástupce ombudsmana Milošem Zemanem: zamítnuto sněmovnou již v prvním kole.
Protestovalo několik protikorupčních organizací , hnutí Milión chvilek pro demokracii, ostně ne nadarmo dali prostoj Koudelkovi při jeho obhajobě proti občanské společnosti dezinformační Parlamentní listy.
K návrhu Hospodářské noviny tehdy napsaly:
„Koudelka se celý profesní život profiluje jako člověk, který bez problémů slouží moci i tam, kde se její zájmy střetávají se zájmy slabších. Je například autorem volebního zákona, který měl za opoziční smlouvy Klaus-Zeman zlikvidovat šance menších partají a upevnit moc tohoto tandemu pokud možno navždy. Zákon zrušil až Ústavní soud. Koudelka nezaváhal při spolupráci s mocí, ani když se chovala vysloveně arogantně: podílel se na Klausově amnestii z roku 2012, jež vedla mimo jiné k zastavení stíhání některých privatizačních kauz.“
Dtto magazín Reportér.
👉 2020: Snaha Miloše Zemana protlačit Koudelku do pozice soudce Nejvyššího soudu.
„Některé soudce Nejvyšší soudu v uplynulých dnech kontaktoval zástupce Hradu, který se jim představil jako spolupracovník jednoho z nejbližších poradců prezidenta Miloše Zemana. U každého ze soudců – jak tvrdí zdroje Respektu – zjišťoval, zda by v případě svého jmenování předsedou Nejvyššího soudu souhlasili s přidělením brněnského právníka Zdeňka Koudelky k této instituci. Právě souhlas s Koudelkou byl při schůzkách stanoven jako podmínka pro případné potvrzení do funkce.
👉 2021 Neúspěšná kandidatura za hnutí Trikolóra, (spolu se Svobodnými a Soukromníky)
Zde obhajoba jeho Trikolorová Zemanových mafiánů, konkrétně Martina Nejedlého, proti skutečnosti, že je sledovala BIS.
👉 Aktuálně: Koudelka hájí snahu Miloše Zemana blokovat vznik nové vlády.
Asi takhle: Zdeněk Koudelka zanechal v posledních desítkách let celkem zřetelnou stopu a je z ní zcela evidentní, že mu nikdy nešlo o demokracii, potažmo o Českou republiku.
Ten člověk je bezpáteřní sluha korupce a zlatokop.
(Úvodní snímek Kverulant.org)