Kyjevská Madona

Ve válce často dochází k obrazům, které mohou změnit uvažování okolního světa. Toto je jeden z nich.

Mladá maminka Olga chránila svou dvouměsíční holčičku vlastním tělem ve chvíli, , kdy výbuch při ruském ostřelování rozbil okna v jejich domě, v kyjevské čtvrti Vynohradar. Skleněné střepy poranily Olgu na hlavě a po celém těle a způsobily jí přibližně 25 řezných a tržných ran.

Miminko je v pořádku.

Její čin se stal symbolem odvahy a utrpení, které zažívají Ukrajinci od začátku invaze ruské armády do jejich země.

Bůh jim žehnej. Bůh žehnej Ukrajině.

Česká televize dokázala sedmadvacetiletou maminku Olgu najít a natočit s ní krátký rozhovor. Tady je:

Ana závěr jeden seznam pro inspiraci 🙂

Obrázek

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh