Lišáci, Myšáci a Šibeničák

Včerejší odpoledne a podvečer nabídlo ohledně nezvěstného českého prezidenta pestrou paletu zážitků, z nichž jako sláma z bot čouhá fakt, že Zemanovo odcházení bude protkáno lhaním, šméčkařením a obskurními veksláky, kteří v Zemanově okolí dávají věcem pohyb a směr.

Jinak řečeno, konec bude stejný, jako celá politická kariéra člověka, jehož životním krédem bylo naštvat co nejvíc lidí, což je samo o sobě podivuhodné.

Nicméně tentokrát alespoň nejen že celý děj nespolurežíruje, ale nejspíš o něm už ani neví.

Než se pustíme do popisu, předesílám, že Zeman byl, jako člověk alespoň při částečné síle, opovrženíhodný a pohrdal jsem jím, nicméně teď už je to umírající stín tohoto člověka a za mě bych mu přál na tuto jeho poslední etapu života klid a důstojnost a víc mě nezajímá.

Z hlediska aktuálního vlivu na politiku je vyřízený a už není soupeřem, ale umírající lidskou bytostí.

Jinak je to samozřejmě s kohortou jeho přisluhovačů, kteří ještě rozjeli slušný dance macabre proti České republice a jejím občanům.

Takže:

🔜 Na včerejší odpoledne svolána tiskovka Hradní kanceláře ke stavu prezidenta.

🔜 Místo konkrétních informací vystupuje manželka prezidenta Ivana a žádá o klid na léčení pro hlavu státu a odsuzuje spekulace, které ovšem vznikají kvůli tomu, že celá země o prezidentově zdravotním stavu nic neví.

🔜 Následně (po žádosti p. Zemanové o klid) je k prezidentovi „na návštěvu“ protlačen šéf sněmovny Vondráček (už podruhé v několika dnech, zatímco šéf senátu Vystrčil už čeká na odpověď na svůj dotaz ohledně stavu prezidenta několik dní).

🔜 Následně Vondráček radostně vybíhá z JIPky v ÚVN Střešovice a oznamuje národu, že prezident je OK, čile se zajímá o dění a vtipkuje a nad to Vondráček mává údajně Zemanovým podpisem na dokumentu, v němž se svolává na 8. listopadu, (tedy den, kdy by se už musela sejít stejně, tedy na nejpozdější možný termín) – první zasedání sněmovny v novém složení.

🔜 Vondráček dále tvrdí, že dokument mu předal prezident osobně a že prezident je schopen vykonávat funkci ústavního činitele.

Předseda sněmovny se patrně domnívá, že návštěva nemocniční JIPky z něj učinila atestovaného lékaře pro intenzivní péči.

No nic.

via DeníkN

🔜 Načež následně vydává ÚVN Střešovice oficiální komuniké, že Vondráčkova návštěva v nemocnici byla nepovolená, že jej dovnitř tajně a nelegálně protáhl hradní kancléř (trestně stíhaný a bez bezpečnostní prověrky) Mynář.

ÚVN návštěvu vyšetřuje jako nežádoucí událost.

🔜 A nakonec, v tomtéž prohlášení taky nemocnice tvrdí, že se nemocnice distancuje od Vondráčkova popisu zdravotního stavu pana prezidenta.

Jinak řečeno, Vondráček lže a celému Česku se vysmívá do očí.

via ČT

Žít Česko 2021.

To nám naše děti neuvěří

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh