Madam Zero a Andrej Babiš versus Miloš Vystrčil

Zastávám teorii, že Andrej Babiš na senátním souboji své spoluobviněné z kauzy Čapí hnízdo Janě Nagyové (dříve Mayerové) testuje svoje aktivizační schopnosti pro případnou prezidentskou volbu.

Což je mimochodem důvod, proč by se co nejvíc lidí mělo zvednout a jít hodit v jihlavském obvodě hlas jejímu protikandidátovi Miloši Vystrčilovi.

Čím výraznější by porážka Jany Nagyové mohla být, tím menší bude mít Babiš chuť se vydat do prezidentského klání.

Proč si to myslím-,

Vybral si schválně někoho z horší startovací pozicí, než by měl on a zkouší, jestli může intenzivní kampaň přinést i přes tento handicap vítězství.

Jana Nagyová je loser, někdy stejně jako Babiš, někdy ještě v horším postavení.

Vysvětlím.

Handicapy:

 • Stejně jako Babiš aktuálně čelí soudu za podvod
 • Sama řekla, že kandidatura nebyl její nápad (Tedy Babišův). To ji mnoho hlasů nepřidá
 • Stejně jako její prohlášení, že první co udělá, pokud bude zvolena, bude požádání o imunitu před jejím stíháním (legislativně to takto stejně nefunguje)
 • Na Jihlavsku se dosud prakticky nevyskytovala, nemá k němu vztah a ani kampaň od ní osobně není vůbec intenzivní. (Tu za ní dělá „hnutí“ a jeho předseda)
 • Ve volebním soubojem je outsiderem (jako bude s Pavlem, Nerudovou a třeba i Fischerem, Babiš).
 • Není prakticky známá, kdo se nezajímá o politiku nadprůměrně, nikdy o ní neslyšel. V tom má Babiš oproti ní mnohem lepší startovací pozici.
Kandiduju z rozhodnutí někoho jiného. Nový level české politiky
Není nad upřímnost 🙂

Naproti tomu soupeř Nagyové je všeobecně známý a nekonfliktní předseda senátu Miloš Vystrčil:

 • Je místní a má zkušenosti jako starosta i hejtman
 • Vede v regionu dlouhodobou kampaň
 • Má za sebou dlouholetou úspěšnou politickou kariéru
 • Je na první dobrou velkým favoritem senátního souboje
 • Je velmi známou personu a je obhajujícím, to jsou oba plusové faktory

Všechny tyto faktory dělají z Jany Nagyové velké outsidera a Andrej Babiš si může v malém vyzkoušet, nakolik je schopen zmobilizovat a oslovit i nespokojené nevoliče ANO a prodat jim (vítězně?) tento souboj jako protest proti vládní politice. (Příslušnost k současné vládě je v ekonomické krizi mimochodem jediná viditelná Vystrčilova slabina).

Už se tak ostatně děje …
Dtto …

Osud pana Vystrčila mají v rukou obyvatelé Vysočiny, mohli by ale možná mít v rukou i podobu prezidentské volby. Hlavně o víkendu nezůstat doma.

Eventuální vítězství pana Nagyové totiž bude reálně znamenat, že Babiš bude schopen v kampani úspěšně mobilizovat i z nižší výchozí pozice a mohlo by se stát, že do příštích let, kdy nás čeká nějaká forma konfrontace s Ruskem, budeme mít amorálního prezidenta bez zásad, orientovaného jen na profit vlastního holdingu.

A takový je lehce prodejný a lehce vydíratelný.

Poznámka: všeobecně přijímanou teorii o zkomplikování probíhajícího soudu ohledně Čapího hnízda, pro tentokrát vynechávám, ta je zdá se, zřejmá i tak.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh