Magické telefonní sluchátko

Zatímco i včera Rusové vraždili v Ukrajině její obyvatele, Macron a Scholz si opět desítky minut telefonovali s Putinem.

Nechávám stranou, co by jako chtěli dohodnout s člověkem, který porušuje všechny mezinárodní dohody a vlastní sliby, právo je pro něj kus hadru a už dlouhá léta lže dříve, než otevře pusu.

Putin je diktátor, vrah a válečný zločinec a jediný smysluplný konec, který povede ke konci a zhroucení režimu, který vytvořil, je jeho úplná porážka, dosažená kombinací války (kterou sám začal) a ekonomických sankcí.

A už vůbec nechápu jakýkoli pokus něco dohodnout za ukrajinskými zády, bez Ukrajiny, která je přepadená, její obyvatelé jsou zabíjeni, unášeni a znásilňováni a jejíž zhruba 20 % rozlohy Rusko násilně zabralo.

Ať si všechna eventuální jednání ,,režíruje“ výhradně Ukrajina, má nezadatelné právo si určit, kde budou její požadavky začínat a kde končit.

My děkujme, že za nás nasazují krky a zásobujme je zbraněmi v maximální možné míře.

,,Je zbytečné vyzývat k jednání, pokud je ruská armáda na ukrajinském území. Ať Kreml jednostranně zastaví palbu a stáhne se na mezinárodně uznávané hranice. A dokud to neudělá, pak posílejme Kyjevu tolik zbraní, o kolik požádá. Protože jen vojenská porážka může změnit zločinný režim v Kremlu.“

Vladimír Votápek, bývalý generální konzul v Petrohradu a expert na Rusko

Kdyby jen jedno jediné z těch dětí, které jeho horda v Ukrajině zavraždila bylo Macronovo nebo Scholzovo, taky by je vůbec nenapadlo vyjednávat ,,mírové uspořádání“, tedy ústupky agresorovi porušujícímu úplně všechno, ale trvali by na jeho odstranění a potrestání.

Bylo by dobré, aby si uvědomili, že každá zavražděná oběť někoho takového má: rodiče, prarodiče, děti, sourozence a každý takový pokus se s Putinem dohodnout, je plivnutím do tváře všech.

Těch mrtvých i jejich příbuzných.

Útok ruské armády termobarickými bombami na ukrajinskou obytnou zónu. Zničení prostoru trvá ve videu 8 vteřin, Scholz si včera vyprávěl s Putinem 80 minut. Možná sledujeme sebevraždu demokracie v přímém přenosu.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh