Magické telefonní sluchátko

Zatímco i včera Rusové vraždili v Ukrajině její obyvatele, Macron a Scholz si opět desítky minut telefonovali s Putinem.

Nechávám stranou, co by jako chtěli dohodnout s člověkem, který porušuje všechny mezinárodní dohody a vlastní sliby, právo je pro něj kus hadru a už dlouhá léta lže dříve, než otevře pusu.

Putin je diktátor, vrah a válečný zločinec a jediný smysluplný konec, který povede ke konci a zhroucení režimu, který vytvořil, je jeho úplná porážka, dosažená kombinací války (kterou sám začal) a ekonomických sankcí.

A už vůbec nechápu jakýkoli pokus něco dohodnout za ukrajinskými zády, bez Ukrajiny, která je přepadená, její obyvatelé jsou zabíjeni, unášeni a znásilňováni a jejíž zhruba 20 % rozlohy Rusko násilně zabralo.

Ať si všechna eventuální jednání ,,režíruje“ výhradně Ukrajina, má nezadatelné právo si určit, kde budou její požadavky začínat a kde končit.

My děkujme, že za nás nasazují krky a zásobujme je zbraněmi v maximální možné míře.

,,Je zbytečné vyzývat k jednání, pokud je ruská armáda na ukrajinském území. Ať Kreml jednostranně zastaví palbu a stáhne se na mezinárodně uznávané hranice. A dokud to neudělá, pak posílejme Kyjevu tolik zbraní, o kolik požádá. Protože jen vojenská porážka může změnit zločinný režim v Kremlu.“

Vladimír Votápek, bývalý generální konzul v Petrohradu a expert na Rusko

Kdyby jen jedno jediné z těch dětí, které jeho horda v Ukrajině zavraždila bylo Macronovo nebo Scholzovo, taky by je vůbec nenapadlo vyjednávat ,,mírové uspořádání“, tedy ústupky agresorovi porušujícímu úplně všechno, ale trvali by na jeho odstranění a potrestání.

Bylo by dobré, aby si uvědomili, že každá zavražděná oběť někoho takového má: rodiče, prarodiče, děti, sourozence a každý takový pokus se s Putinem dohodnout, je plivnutím do tváře všech.

Těch mrtvých i jejich příbuzných.

Útok ruské armády termobarickými bombami na ukrajinskou obytnou zónu. Zničení prostoru trvá ve videu 8 vteřin, Scholz si včera vyprávěl s Putinem 80 minut. Možná sledujeme sebevraždu demokracie v přímém přenosu.

Podpořte provoz této stránky

Tato stránka funguje zejména díky příspěvkům od vás čtenářů. Díky všem.

Pokud mě chcete také podpořit, můžete využít služby Donio.cz

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh