Malé zprávy z velké země

Kaleidoskop příběhů současného, nejtradičnějšího obránce tradičních hodnot.

🤺 Jedna z možných příčin, proč Putinova armáda dosud nevyjela do ukrajinských stepí a polí, je možná i počasí.

Vyprošťování ruských tanků z bláta na cestách poblíž ukrajinských hranic

💉 První dopingový skandál na olympiádě má, ke všeobecnému překvapení, ruský sportovec.

Ruský sport je dopingem tak prolezlý, že Rusové ani nesmějí vystupovat pod hlavičkou reprezentace své země. A ruská národní antidopingová laboratoř má pozastavenu mezinárodní licenci, pro podvody se vzorky ruských sportovců. Tady je k tomu několikastránkové vlákno.

Přistižená byla ruská krasobruslařka Valieva a co myslíte? Šéfka ruského Senátu Matvijenková vydala prohlášení, že za zjištěním dopingu u ruské krasobruslařky Valijevové mohou stát západní zvláštní služby.

Nasypaná hříšnice Kamila Valieva

🎥 V tabulce je počet žádostí o odstranění obsahu z Youtube od roku 2011 do konce roku 2021.

Čísla vidíte sami, jen doplním pořadí států: Rusko, Turecko, Indie, USA, Brazílie…

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

V ruské TV se zatím zcela vážně probírá, jak bude vypadat útok na země EU, s cílem izolovat, klínem ruských armád z Kaliningradské enklávy a Běloruska, Polsko a další země NATO, od Pobaltských republik.

🧩 Šestnáctiletý Nikola Uvarov z Kanska na jihovýchodní Sibiři byl odsouzen na pět let do vězení za hraní počítačové hry. Ve videohře Minecraft postavil budovu bezpečnostní služby FSB a pak ji odpálil. V době „spáchání zločinu“ mu bylo čtrnáct let.

Na závěr trocha historie:

Jak agresivní blok NATO, největší a věčný nepřítel Ruska, pomáhal této hrdé a bohaté zemi vstát z kolen.

10. února 1992 (právě 30 let tomu) začala americká vojenská letadla operaci Provide Hope, s dodávkami humanitární pomoci do 24 měst SNS, včetně Moskvy a Petrohradu, kde byl totální nedostatek zboží.

Celý článek s výživnými fotografiemi zde: https://skrepohistory.livejournal.com/11114.html

Krátce z přátelského zahraničí

🇱🇹 Osmdesát osm procent Litevců podporuje přítomnost zahraničních misí NATO ve své zemi. A to má ještě Litva 6 % ruskou menšinu 🙂

Když máš Rusa za zády, vytratí se tak nějak prostor pro rozpačité přešlapování typu: Ano/ne, nevím, možná. Tady jdou tlustý do tenkejch, jak se říká.

🇭🇺 Ministr zahraničí Maďarska Peter Szijjártó řekl v rozhovoru pro portál Euronews, že Maďarsko schválilo dřívější sankce EU proti Rusku, protože chtělo zachovat jednotu EU. Nyní ale tvrdí, že o dalších sankcích „nechceme ani přemýšlet“, protože sankce nefungují a měl by převládnout dialog.

Jinak řečeno, Orban oznamuje, že má v plánu při napadení Ukrajiny Ruskem zablokovat už avizované zavedení nových protiruských sankcí EU vůči agresorovi.

Zrovna tak Szijártó prohlásil, že Maďarsko nebude na své území přijímat žádné vojáky NATO, protože země se v případě nebezpečí, je schopna ubránit sama.

Trojský kůň ruské totality, tak oblíbený u části našich politiků.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh