Manželství pro všechny? Anebo rovnou jeho zákaz?

Poslanci TOP dnes vsunuli na program sněmovny projednávání zrovnoprávnění manželství. Předběhli tak STAN, jehož politici krátce před tím oznámili, že jej zařadí na program zářijové schůze (OMG :))

Dnes se o zařazení na jednání hlasovalo a pro bylo 109 poslanců.

Přímý odkaz na hlasování TADY

Řeklo by se konečně.

Jenže to bychom nesměli být v Česku, kde v nejvíc ateistické zemi Evropy drží důležitou část moci ultrakatoličtí radikálové. (ALE ZVOLILI JSME ASI JE SAMI)

A tak vzápětí přichází poslanec Marek Benda s návrhem vložit do Ústavy, že manželství smí být jen svazek ženy a muže.

Pro hlasovalo tentokrát dokonce 117 poslanců.

Odkaz na hlasování ZDE

Jak už jsem psal dříve víckrát, po zrovnoprávnění sňatků se v ČR stane totéž, co v dalších 20 evropských zemích – tedy nic. Akorát se v tomto směru narovnají podmínky i pro příslušníky sexuálních menšin.

A zároveň se tak vyrazí jedna z mocných zbraní z rukou krtemlobotů a populistů, budou mít prostě o jedno téma, na němž se točí a snaží se rozdělit společnost méně.

To, co navrhl dnes poslanec Marek Benda zařadit na schůzi sněmovny je velmi diskriminační a poslední zemí, která takovou podobu zákona přijala, bylo v roce 2020 Rusko.

Což, myslím, mluví za vše.

Potřebujeme do toho všeho, co se teď děje, ještě svůj vlastní katoliban? Já jsem přesvědčen, že ne.

Úvodní foto od Refresher

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh