Mariupol, město podle Putina

Během posledních dvou dní z twitteru prakticky zmizela videa ukazující úspěchy ukrajinských obránců města, včera se začala objevovat ta s obrázky ruské techniky ukrajující části města a dnes vystoupil náčelník štábu obránců s příspěvkem, kde už zvolna načrtává možnost pádu města.

Rusové už dnes dokonce dobyli jimi vybombardované divadlo, které sloužilo jako civilní kryt a v němž podle odhadů bylo Rusy zabito 300 lidí, zejména žen a dětí.

Na válečném pozdí se navíc odehrává tragédie (z velké části ruskojazyčného!) civilního obyvatelstva.

To nejen že je ostřelováno a vražděno, navíc desítky tisíc z nich už Rusové zajaly a odvelky kamsi do Ruska. V Evropě, v roce 2022…

Video +18, válečné zločiny

Tady je zatimní odhadovaná souhrnná bilance ruského útoku a okupace města, tak jak ji dnes zveřejnila mariupolská samospráva:

-zemřelo téměř 5 000 lidí, z toho asi 210 dětí

-ve městě zůstává cca 170 000 lidí -do blokády opustilo město 140 000 lidí

-po blokádě 150 000 lidí

-do Ruska a na další okupovaná území bylo násilím deportováno 30 000 lidí

-nemocnice: poškozené – 7 (90 %), z toho zničené – 3 (40 %)

-polikliniky: poškozené – 4 (90 %), z toho zničené – 1 (40 %)

-prodnice: poškozené – 3 (100 %), z toho zničené – 1 (40 %)

-Vysoké školy: poškozeno – 7 (90 %), z toho 3 (40 %) zničeny

-školy: poškozeno – 57 (90 %), z toho 23 (40 %) zničeno

Jeden z nejzachovalejších objektů v ostřelovaném městě, jsou kasárna obránců. Zničeny jsou však obytné čtvrti, nemocnice a školy. Co víc dodat …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh