Miloše do koše

Česká republika si zvolila nového prezidenta. V početně rekordně silném hlasování zvítězil armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Navíc bude funkci vykonávat s velmi silným mandátem, hlas pro něj odevzdalo u uren celkem 3 300 000 voličů.

Pavel je vyhraněně prozápadní kandidát s jasnou hodnotovou orientací, jeho výhodou je přesah i mimo čistě voliče vládní pětikoalice.

S vítězstvím Petra Pavla jde, kromě porážky Andreje Babiše, ruku v ruce i porážka Miloše Zemana a jeho politiky, páté kolaborantské kolony Ruska a celé dezinformační scény v čele s Parlamentními listy.

Česká republika už nekonfliktního zodpovědného prezidenta moc potřebovala. Rozdělování pomocí útoků a nenávisti bylo už poslední dekádu víc, než je běžná společnost schopná bez následků vstřebat.

Naši spoluobčané v zahraničí opět nezklamali. Snad je mi v ČR tentokrát konečně potěšili.

Naše společnost je rozdělená, několik důvodů jsem popsal dopoledne tady a kvartet Zeman – Babiš -Okamura – dezinformační systém na tomto rozdělování opravdu usilovně pracoval.

Směrem k vnitrostátní politice je podle mě hlavní prezidentův úkol začít komunikačně lepit na střepy rozbitou důvěru mezi jednotlivými skupinami obyvatel ČR, k tomu je myslím tento úřad přímo předurčen.

A taky by měl vládu „postrkávat“ k tomu, aby se začala koncepčně věnovat právě strukturálně postiženým regionům.

Je to tak.

Zahraniční politika má jasně daný rámec. Za prvé naši zahraniční politiku určuje především vláda. Za druhé je naše současná zahraniční politika dána především probíhají válkou a tady může být bývalý vysoký důstojník NATO vládě významným partnerem.

A věřím, že jí taky bude.

Představa, že by Česko proplouvalo několika krizemi najednou s Andrejem Babišem v čele, mě přiváděla až k mdlobě.

Mimochodem prezident Pavel už oznámil, že zítra bude jako nová hlava naší země volat ukrajinskému prezidentovi a tajwanské prezidentce. Čára za Milošem Zemanem a jeho zahraniční politikou nemůže být tlustší.

Koncept zahraniční politiky ČR pod názvem Konec Dalajlámismu, jak jej před lety oznámil veřejně premiér Petr Nečas, tak zaplať bůh definitivně končí.

Takhle je to v pořádku.

Přejme našemu novému prezidentovi ať se mu ve funkci daří co nejlépe, ať nemusí řešit žádnou katastrofickou situaci a snažme se mu pomáhat tím, že budeme i nadále aktivními občany, kteří se prezentují slušností a prosazováním demokratických hodnot.

Děláme to totiž hlavně pro sebe 👍

Pan prezident Havel a jeho prognóza

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh