Moderní evropská historie se dnes píše krví našich přátel

Několik kontextových videí a obrázků, z nich lze usuzovat na velmi obtížnou situaci.

A taky zkrácený výtah rozhovoru s Ondřejem Soukupem, novinářem specializujícím se na ruský prostor.

,,Ruská armáda se v těchto dnech soustředí na Donbas, kde postupuje. Čeká nás opotřebovávací válka, kde Rusko má šanci dobýt celé území doněcké a luhanské oblasti. Na dobytí Záporoží nebo Dnipra již síly mít nebude. Ukrajinci nebudou mít sílu situaci otočit. Blíže k přelomu roku se objeví šance na uzavření příměří, které zafixuje stávající linii fronty. Pak nás čeká dlouhá studená válka. A to za předpokladu, že Ukrajina vydrží. Pokud ne, tak i pro nás bude situace mnohem horší.“

Obrazová část:

A: Náměstkyně ukrajinského ministra pro evropskou a euroatlantickou integraci Olha Stefanishina reaguje na zprávu, že Ukrajině byl udělen status kandidátské země EU

B: Připomínka: vzájemná souhra nacistů s Rusy na počátků II. světové války.

C: Fotka další komentář nepotřebuje…

D: Řidič ukrajinského tanku přišel po nepřátelském ostřelování o nohu, ale fyzicky i psychicky si udržuje skvělou kondici a věnuje peníze na nákup dronů Bayraktar.

E: Žena tiše pláče vedle kyjevského domu, který byl právě zničen a v němž našla útočiště po útěku z domova. Vedle sebe má položeného svého psa a kočky. Jmenuje se Iryna. Utekla ze Severodoněcku.

F: Ruské rakety v Kyjevě, 7letá holčička v nemocnici, její máma byla několik hodin pod sutinami, otec na místě zemřel.

G: Moldavská prezidentka Maia Sandu v Ukrajině. Myslím, že si plně uvědomila, čemu může být její země vystavena.

H: Otec právě v Lysyčansku, krátce po ruském ostřelování, našel svoji dceru. Ta šla k potrubí pro trochu pitné vody…

Ch: Záběry pouličních kamer ve městě Kremenchuk ve chvíli ruského raketového útoku. Záběry nejsou krvavé, ale velmi pozorně si je prohlédněte. Takhle to totiž může vypadat i v našich městech a vesnicích, když necháme Ukrajinu padnout…

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh