Mouka jako další startovač lidí padlých v informační válce

Nedávno jsem tady psal, že lidi semleté dezinformacemi si už dezinfoscéna vodí jako loutky na provázku. Ukáže jim jakýkoli subjekt, označí jim ho příslušnou nálepkou a oni poctivě vyběhnou do veřejného prostoru a štěkají jako pejsci na měsíc.

A zatímco ostatní společnost je vidí jako chudáky, žijící život ve věčných záchvatech strachu z čehokoli, co nebo koho jim jejich „autority“ označí, oni jsou (právě díky svému ponoření do dezinformační bažiny) přesvědčeni, že sami bojují jakýsi svatý disidentský boj a my ostatní jsme jen ovce, které zatím neprohlédly to, co nám mainstreamová média neřeknou (a na čem si je v klidu a dokola točí dezinfosystém).

Kauza ukrajinské mouky je toto dalším a typickým příkladem.

Via TMBK

Ukrajinská mouka jako hračka pro dezinfoscénu

Ukrajina patří mezi největší vývozce pšenice na světě. V důsledku války a ruských obstrukcí nevyváží do svých tradičních destinací a část této mouky se dostala na evropský trh.

Pomiňme teď spekulace, že vadí evropským pěstitelům, protože je levnější a pojďme rovnou k faktické stránce.

Slovenská společnost Mlýn Kolárovo našla v mouce z Ukrajiny pesticidy, ty jsou v EU v mouce nepřípustné. Začala tedy stahovat své mouky značky Vitaflora ze slovenských obchodů.

U nás však nic takového nehrozí, Česká zemědělská a potravinářská inspekce promptně vyloučila, že by se v ČR se mouka s pesticidy mohla nacházet, navíc sama firma Mlýn Kolárovo garantuje, že jeho mouka na pultech českých obchodů má jen čistě slovenský původ.

Tento faktický stav věcí samozřejmě nebránil už pevně etablované hybridní scéně rozjet dezinformační vlnu (vládo, děkujeme, že boj s dezinformacemi není prioritou), jejímž výsledkem jsou na začátku desítky tisíc hysterických postů na sociálních sítích, uprostřed stahovaná NEZÁVADNÁ mouka z pultu obchodů pod nájezdy vystrašených zákazníků a na konci zase menší důvěra ve vládu a větší nedůvěra v Ukrajinu (a sekundárně menší ochota jí pomáhat).

Chcimírské tanečky okolo mouky

Trefně Dan Přibáň:

Věděli jste, že před měsícem bylo staženo z prodeje kuře se salmonelou? Že minulý rok byly téměř každý měsíc staženy potraviny obsahující nebezpečné látky? Nevěděli, že? Zato víte, že obilí z Ukrajiny je nebezpečné, ač u nás nebyla nalezena žádná vadná várka. A proč to víte? Protože se staráte o své zdraví? Nenechte se vysmát! Víte to proto, že určitým lidem se hodí ve společnosti šířit strach a odpor k Ukrajině.

A já hned dodávám příklad z doby, kdy se dezinformacemi semletí radikálové ještě o kvalitu mouky nezajímali. Proč taky, když k tomu nedostali povel z jejich zdrojů?

Je velká pravděpodobnost, že Babišovou moukou byli všichni zkrmováni celé týdny, něž ji kontrola objevila, ale tam holt není ten povel povinného hejtu, kterou všichni společně nenávidí.

Protože se postavila Rusku, ruskému miru a celému světu jej odhalila jako totalitní fašistický stát, který je sice ochoten vyvražďovat, ale jeho vychvalovaná armáda není schopna svého souseda v boji porazit.

A to všechny ruské kolaboranty neskutečně štve.

…. a tak se dobří lidé v ruském dresu na povel hrdinně bojí ukrajinské mouky s příměsí pesticidů, která u nás není, snad aby po vykouření krabičky Startek a vypití pěti piv náhodou nepozřeli něco nezdravého ….

Komičnost této situace samozřejmě nevyviňuje vládu, že zemi nechrání před podobnými dezinformačními útoky, protože ochrana země před operacemi vlivových subjektů Ruska a ostatních nepřátelských velmocí, je její povinností.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh