Mozaika všedního dne v předvolebním Česku

👉 Tendr na stavbu Dukovan by mohla vypsat ještě letos současná vláda, pokud bude po vyhodnocení bezpečnostních dotazníků stále u moci. Pro @Radiozurnal1 to řekl ministr Havlíček. Dosud přitom říkal, že tendr spustí až příští kabinet.

Přesně, jak jsem psal – slib ohledně nepřipuštění Rusů k dostavbě, platí jen do voleb, ani den za ně.

Jak to dopadne, rozhodneme v říjnu my.

👉 Premiér země sdílí sám sebe z oslavného článku média, které naše tajné služby označují jako rozcestník ruské dezinformační propagandy.

O tom, jak aktéři hybridní války tlačí před volbami Babišovu káru jsem rovněž psal před několika dny.

👉 Premiér i ministryně financí vystupují proti nezávislosti České národní banky a tlačí na ni, aby nezvyšoval úrokové sazby.

V zájmu Agrofertu je totiž nechat inflaci vystoupat vzhůru, kvůli snížení výše jeho dluhů.

👉 Evropská komise uložila Polsku každodenní pokutu půl miliónu eur za to, že pokračuje s těžbou v dole Turow u českých hranic, který významně narušuje naše životní prostředí.

Polská vláda mluví o pozastavení své účasti na jednání V4 a lže svým občanům, že nic se platit nebude (známe i od nás, že?)

Jenže legislativa je taková, že pokud Polsko nezaplatí, bude mu tato částka stržena při vyplácení dalšího dotačního balíku.

👉 Na Cínovci stojí od víkendu socha komunistického pohraničníka se psem, jako oslava lidem, kteří v době totality stříleli na své neozbrojené spoluobčany pokoušející se o útěk z totalitní země.

Za akcí stojí Klub českého pohraničí, ten řadí ministerstvo vnitra mezi extrémistické organizace a jeho aktivitami se zabývá i civilní kontrarozvědka.

A jak už to u těchto proruských organizací bývá, má oficiální podporu od prezidenta republiky Zemana.

👉 Na závěr přece jen i dobro:

Filharmonie Brno pátrá po neznámých dobrodincích, kteří pomohli seniorce, shlédnout její koncert.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh