Musíme si to pamatovat. Až napadne někoho zase couvat

Nejprve ovšem zatím nejlepší Fialova minuta ve funkci:

A nyní obrázky, které si zapamatujme vždy, když někoho napadne Putinovu Rusku otevřít vrátka. Nesmíme jim ustoupit, nejen pro to co spáchali, ale taky proto, co by spáchali, pokud bychom tento režim jen trochu nechali dýchat:

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

🏇 Možná se někomu může zdát, že ukazovat tyto scény není třeba, ale je tomu naopak. Tak jako dodnes jsou záběry z koncentračních táborů, hromadných vražd a likvidace celých obytných oblastí dodnes obžalobou nacistického režimu za II. světové války, je nutné formovat paměť lidstva i v tomto případě.

Sám ruský režim a jeho kolaboranti ve všech zemích Evropy, budou vyvíjet nezměrné úsilí, aby relativizovali, co se stalo a budou pracovat na tom, aby nám vnutili dojem, že to tak úplně nebylo, Ukrajina si za to mohla sama, případně, že záběry jsou nahrané.

Ostatně, děje se to už dnes.

Čím více lidí tyto obrázky uvidí, tím menší bude záběr kremlobotů do veřejné diskuze. Stejně tak, jako je tomu u debaty o nacismu.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh