Naše vrtulníky pomáhají bránit Ukrajinu

Není už žádným tajemstvím, že stroje z našich skladů pomáhají ukrajinským obráncům zabíjet ruské agresory.

Možná, že jsme darovali či prodali Ukrajině vrtulníky sice i starší sovětské výroby, ale zcela určitě i pozdější vylepšené verze.

Píše novinář Jan Beránek: ,,Díky malým detailům v kamufláži se mi to podařilo potvrdit jako bývalý CZAF #3362, vyrobený v roce 2004 a nedávno kompletně přepracován.“

A ještě: ,,Zhruba od roku 2015 provádí LOM Praha generální opravu Mi-35, které dosáhly limitu letových hodin.“

Celé vlákno ZDE.

Tady máte naše ,,klacky“ přímo v akci:

Údaje pana Beránka přebírá jako verifikované i jeden z top účtů, zabývajících se ruskou válkou na Ukrajině. Viz obrázek níže.

A situace se ,,vylaďuje“ i v dalších úsecích:

Na Ukrajinu míří další vyšší počet počet systémů HIMARS a Poláci posílají další várku tanků, tentokrát jinou verzi T-72 nazvanou Twardy. Celkově už podle odhadů zamířilo k bránícím se ukrajinským vojákům na 500 tanků z polské armády. To je unikátní číslo.

Sami obyvatelé Polska mezi sebou aktuálně vysbírali v přepočtu 4.6 miliónu eur na další bezpilotní letoun Bayraktar.

A Ukrajinci se činí. O víkendu zveřejnily agentury zničený ruský protivzdušný systém S – 300, viz dole.

A samozřejmě: je to všechno potřeba i když je to drahé. Rus stále zabijí a vyhrožuje, že i my jsme jeho cílem. My jsme válku nezačali, ale s Ukrajinou v čele, ji vyhrajeme.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh