Nejdůležitější Krymský (Kerčský) most v plamenech

Zajímavá zpráva dnešní ráno 🙂

Vladimir Putin včera „oslavil“ sedmdesáté narozeniny a Ukrajinci v noci přispěchali se svým dárkem ke kulatinám tohoto neúspěšného stratéga.

Aby byl kontrast mezi cíli ruské invaze a současným stavem na frontě co největší, napadli (v tuto chvíli se ještě spekuluje jak – raketa?) největší ruskou chloubu spojenou s okupací Ukrajiny a zároveň jeden z uzlových bodů ruské logisty ve válce na jihu, Kerčský most.

Ten spojuje ruskou pevninu s Krymem a byl po dlouhých peripetiích postaven v roce 2018 a navazuje na ruskou okupaci ukrajinského poloostrova.

Jedna z prvních verzí, co se mohlo stát je TADY

Pro Ruska je dnešní situace velmi ponižující a dají se čekat dvě věci: za prvé popření ukrajinského útoku, tak jak to už dělali dříve, například muniční sklady místo zásahu shořeli od nedopalku cigarety a podobně. A za druhé se nejspíš jako odveta odehraje masivní útok na ukrajinskou civilní infrastrukturu.

Současná ruská verze je, že na mostě se vznítila nákladní cisterna. Což by nakonec bylo ovšem hodně symptomatické, že nejstrategičtější místo jejich operací na jihu by si zničili sami vlastním šlendriánem.

Ale jaká verze je pravděpodobnější se, vzhledem k předchozím útokům na Krym a sklady hluboko v okupovaném území a dokonce i přímo na území RF, je evidentní.

Navíc Ukrajina souběžně zaútočila na železniční uzel v okupovaném Ilovajsku. Tím samozřejmě vytváří velký tlak na ruskou logistiku na jihu fronty.

Tak hezké narozeniny Vladimire Vladimiroviči!

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh