Někdy přijde z fronty i dobrá zpráva

Včera bylo propuštěno (vyměněno za zajaté ruské vojáky a civilisty) sto osm žen, v boji zajatých příslušnic ukrajinské armády, nebo teritoriální domobrany a dalších složek.

„ … 35 z nich jsou členky ukrajinských ozbrojených sil, 32 z námořnictva, 12 z ukrajinských sil územní obrany, osm z Národní gardy Ukrajiny, včetně dvou z Azova, pět ze státního speciálního transportu Služba Ukrajiny, čtyři ze Státní pohraniční stráže Ukrajiny a 12 civilistů.“

Vedoucí kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrii Yermak

 Některé z propuštěných žen byly ve vězení dokonce už od roku 2019 poté, co je zajaly proruské úřady ve východních okupovaných regionech Ukrajiny.

Například Ludmila Parkhomenko. Ta byla vězněna v okupovaném Doněcku, když se starala o osiřelé ukrajinské děti. Ve vazbě strávila tři roky a 13 dní. Konečně je volná a právě volala naší kolegyni.

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh