Několikadenní speciální operace v kostce

Úspěšná operace ruských ozbrojených shrnuta v několika větách pro naše ruské kolaboranty, aby se měli po večerech čím potěšit.

 1. Rusko si naplánovalo několikadenní „speciální operaci“ s dobytím Ukrajiny, svržením ukrajinské vlády a dosazením svých loutek do Kyjeva..
 2. Po dvou měsících bojů se speciálními jednotkami, výsadkáři a více než 190 BTG (taktických praporů) nedosáhli žádného ze svých strategických, operačních ani taktických cílů.
 3. ¨Pak tedy z nouze své hlavní úsilí zaměřili na Donbas, kde spotřebovali více než 70 % přesné munice na zasažení civilních cílů, přičemž se jim nepodařilo získat žádný významný vojenský cíl.
 1. Následně Putin alespoň vydal rozkaz, že jeho armáda musí do 15. září dobít Luhansk a Doněck. Víme jak to dopadlo. Jediný pohyb ruské armády byl vzad.
 2. A to i přesto, že, milice LNR a DLR „verbovaly“ vězně, „povolávaly“ místní obyvatele, vyzývaly vojáky z jiných zemí a přivedly Wagnerovu skupinu, aby zajistila bod 4.
 1. Putin vyhlásil & následně odložil chersonské referendum, kvůli hrozbě ukrajinské ofenzívy v Chersonské oblasti.
 2. Ruské generalita přesunula armádu z Donbasu do Chersonu kvůli hrozbě ukrajinské ofenzivy.
 3. Následně, po té, kdy Rusko své síly takto přesunulo, Ukrajina provedla ofenzívu v Charkovské oblasti a Rusy při osvobození několika tisíc kilometrů čtverečných, z kraje vyhnala.
 4. Vymazány či zanechány ukrajinské armádě, byly celé tankové útvary a zabito bylo několik stovek ruských vojáků.
 5. Ačkoli se nyní ukrajinská „ofenziva v Charkovské oblasti zastavila, Ukrajinci i nadále pokračují v útocích v Chersonu, pomalu získávají další územní zisky v Doněcku a ohrožují i okupovaný Melitopol.
 6. A Zatímco se odehrává výše popsané, válečná plavidla ruské Černomořské flotily – „pýchy Černého moře“ – se z „bezpečnostních důvodů“ přesouvají ze své základny v Sevastopolu do Azovského moře a jediná bojová akce, na něž se ruské ponorky zmohou, je odpalování raket Kalibr na civilní infrastrukturu.
 7. No a potom všem, po 210 dnech nepřetržitých úspěchů vyhlásí baťka Putin mobilizaci, pročež se začali tvořit fronty utíkajících Rusů i na rusko-mongolské hranici 🙂 A nejen to: fronta na rusko – finské hranici, jediné přímé (zatím) průchozí do Schengenu, byla včera odpoledne dlouhá 35 kilometrů, všechna letadla do Turecka, Arménie, Gruzie a Dubaje jsou beznadějně obsazena, nejvyhledávanější výrazy na Telegramu se týkají simulování a dovedností, jak si způsobit úraz…
 8. Naštěstí je tu šťastná třináctka a s ní informace, že branci v ruské armádě nemusí už být očkováni a tak se mohou čeští fangličkáři v ruských dresech vyrazit osobně přesvědčit, zač je na Donbase HIMARS.
 9. Třeba jim bude přát štěstí, jako tady Lojzkovi Polákovi, která chtěl oslavit v řadách okupantů 9. květen v Kyjevě a už se od dubna neozývá… Asi někde trénuje na slavnostní přehlídku ….
…. a za pět dní se asi Lojzíkovi vybila baterka, páč od té doby nepíše …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh