Neznámí hrdinové 🇨🇿

Julie Hrušková

💃 Po komunistickém převratu v ČSR v roce 1948 začala převádět ohrožené lidi přes hranice

💃 Komunisté ji ale dopadli a chtěli z ní svojí tajnou udělat agentku. Odmítla.

💃 Byla těhotná. Estébáci z ní dítě vymlátili. Pak ji nechali v cele 3 dny krvácet, skoro umřela. Nikdy už nemohla mít děti.

💃 Odsoudili ji v roce 1950 na 15 let, odseděla si celkem 11 let.

💃 Po propuštění ji pak ještě pak komunisté posílali složenky, aby zaplatila za pobyt v kriminále, protože ve vězení prý dostatečně neplnila pracovní normu.

💃 Julie Hrušková zemřela 27. února 2017.

❤ Dnes by měla narozeniny…

❓ Ukrajinci si své novodobé hrdiny války posledních let pamatují a připomínají. A co my, známe a uctíváme naše národní hrdiny?

Julie Hrušková krátce před smrtí

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh