Normální lidi ve válce

Jak vám to ze dne na den válka překlopí. Další příběh sestavený ze sociálních sítí, kdy úplně normální mladá žena najednou stojí v první na frontě a s nasazením života brání svobodu vlastní země.

Irina Tsybukh, věk něco kolem 25 let.

Mladá evropská žena, která si užívá života způsobem, který je stejný s naším. Hodně cestuje, sjezdila snad celou Evropu. Pracovala třeba jako novinářka. Rozdíl je v tom, že žije v zemi, která je už několik let ve válce a tak i sama absolvovala výcvik a stáž u armády přímo na Donbasu.

Poslední takové fotky jsou z přelomu ledna a února, portugalský mys Cabo da Roca , nejzápadnější pevninský výběžek Portugalska a kontinentální Evropy. Další fotka, vložená o několik týdnů později, už je z války a Irina na ní je v uniformě bojového záchranáře ukrajinské armády.

Budu ji sledovat a doufám, že se po nějakém dočkáme fotek třeba z Florencie, nebo Paříže -a že nebudou z nucené emigrace.

To ve všech směrech záleží hodně i na nás.

Jak jde čas …

Kyjev, Chresčatyk, 2017
Milano 2019
2019, u fotky text:
#война #війна #ато #war #military #donbass #weapon #shooting #photo #fuckingwar #ukraine #ak #безудерноевеселье #комфорт #loveplace #young #wewereyoung
Barcelona, zima 2019
Vídeň 2019
Dubaj, 2021
Leden 2022, Portugalsko, Cabo da Roca: ,,Jak důležité mít v životě takové okamžiky.“

… Ira nese prsten

9. březen 2022. Válka s Mordorem začíná třetí týden
29.duben 2022
První květen 2022 v Ukrajině očima Iriny Tsybukh
Zatím poslední fotka z 16. května: „V naší válce je tolik příběhů o dobru a lásce. Tady je další. Na fotce tým, který zachraňuje životy vojáků v pekle bitvy. Naše posádka na tomto Nissanu odváží raněné z nejobtížnějších částí fronty. Toto auto je díky dobrovolníkům. Charita jako designér se skládá z cihel různých velikostí a tvarů, ale tvoří superpevný základ pro vítězství.“

Video bonus s Irinou v hlavní roli:

https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/videos/433868878075566/

🏇 Evropa by měla být těmto lidem neskonale vděčná. Taky se mohli všichni sebrat, jít sem a říci si: ,,Obrana žádných hodnot nestojí tak vysoko, abych kvůli ní umřel“.

Ale neudělali to. Díky nim zatím nemusíme ve válce s Putinem umírat my.

Podpořte provoz této stránky

Tato stránka funguje zejména díky příspěvkům od vás čtenářů. Díky všem.

Pokud mě chcete také podpořit, můžete využít služby Donio.cz

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh