Normální lidi ve válce

Jak vám to ze dne na den válka překlopí. Další příběh sestavený ze sociálních sítí, kdy úplně normální mladá žena najednou stojí v první na frontě a s nasazením života brání svobodu vlastní země.

Irina Tsybukh, věk něco kolem 25 let.

Mladá evropská žena, která si užívá života způsobem, který je stejný s naším. Hodně cestuje, sjezdila snad celou Evropu. Pracovala třeba jako novinářka. Rozdíl je v tom, že žije v zemi, která je už několik let ve válce a tak i sama absolvovala výcvik a stáž u armády přímo na Donbasu.

Poslední takové fotky jsou z přelomu ledna a února, portugalský mys Cabo da Roca , nejzápadnější pevninský výběžek Portugalska a kontinentální Evropy. Další fotka, vložená o několik týdnů později, už je z války a Irina na ní je v uniformě bojového záchranáře ukrajinské armády.

Budu ji sledovat a doufám, že se po nějakém dočkáme fotek třeba z Florencie, nebo Paříže -a že nebudou z nucené emigrace.

To ve všech směrech záleží hodně i na nás.

Jak jde čas …

Kyjev, Chresčatyk, 2017
Milano 2019
2019, u fotky text:
#война #війна #ато #war #military #donbass #weapon #shooting #photo #fuckingwar #ukraine #ak #безудерноевеселье #комфорт #loveplace #young #wewereyoung
Barcelona, zima 2019
Vídeň 2019
Dubaj, 2021
Leden 2022, Portugalsko, Cabo da Roca: ,,Jak důležité mít v životě takové okamžiky.“

… Ira nese prsten

9. březen 2022. Válka s Mordorem začíná třetí týden
29.duben 2022
První květen 2022 v Ukrajině očima Iriny Tsybukh
Zatím poslední fotka z 16. května: „V naší válce je tolik příběhů o dobru a lásce. Tady je další. Na fotce tým, který zachraňuje životy vojáků v pekle bitvy. Naše posádka na tomto Nissanu odváží raněné z nejobtížnějších částí fronty. Toto auto je díky dobrovolníkům. Charita jako designér se skládá z cihel různých velikostí a tvarů, ale tvoří superpevný základ pro vítězství.“

Video bonus s Irinou v hlavní roli při záchraně zraněného vojáka:

https://www.instagram.com/reel/Cv21CnctGwq/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

🏇 Evropa by měla být těmto lidem neskonale vděčná. Taky se mohli všichni sebrat, jít sem a říci si: ,,Obrana žádných hodnot nestojí tak vysoko, abych kvůli ní umřel“.

Ale neudělali to. Díky nim zatím nemusíme ve válce s Putinem umírat my.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh