O co půjde v prezidentské volbě

Na twitteru i facebooku už nějaký čas sleduju, jak se zástupci prozápadního tábora mezi sebou dohadují, který z prozápadních kandidátů je horší.

Hádky, rozepře, argumentační fauly, dvojí metr a hlavně emoce.

Každý, kdo si nepřeje, aby byl příštím prezidentem Andrej Babiš – jiný relevantní kandidát zjednodušeně Zemanovského elektorátu pro eventuální druhé kolo v tuto chvíli nepřipadá v úvahu – by měl vždy myslet na jedno: tyto volby jsou jen o tom, jak se nenechat otrávit a dorazit i k druhému kolu volit kohokoli, kdo se do něj z prozápadních kandidátů dostane.

Jistě že každý z demokratických kandidátů bude mít svoje chyby a balasty, které si potáhne s sebou kampaní a jistě že je budou s vámi ti, kteří budou pracovat na vítězství Andreje Babiše (ať už cíleně, nebo z naivity – cui bono) do zblbnutí intenzivně konfrontovat.

A co víc, k tomu, abyste nakonec hlavně k druhému kolu vůbec nedorazili, budete zavaleni i tunami neexistujících podnětů. Tak se stal z Drahoše pedofil, či udavač StB.

Není to pravda, je to blbost? Ale až těch věcí uslyšíte deset různých a desetkrát denně desítky dnů, jste si všichni jisti, že váš plán dorazit v druhém kole volit jakéhokoli demokandidáta nebude rozleptán?

Nehraje se o milióny, ale o to, aby se jít volit v druhém kole znechutilo třeba jen 100 150 tisícům voličů. A to se podle mě stane.

Druhý bonus pro Babiše zatloukla vláda a sněmovna na vládním půdorysu, která nebyla ochotná vysedět si korespondenční volbu, s tím, že to nejde, ačkoli si všechny ostatní opozicí blokované věci, vyseděla. Naposledy před dvěma týdny změny do voleb mediálních rad.

Souběžně s tím bude probíhat mediální souboj, který se naší názorové bubliny nedotýká, půjde o to, zvednout část chronických nevoličů, ti většinou přijdou na podkladě kampaní dezinformacemi, emocí a strachu.

A zase nepůjde o nějaká závratná čísla, víc než čtvrt milióny jich zcela jistě k volbě nedorazí. Nicméně ve společnosti, která je hodnotově rozdělena (u prezidentské volby) asi tak na půl, každá desítka tisíc hlasů bude hrát svou roli.

Minule Zemanova kampaň usadila asi 150 000 voličů demokratických kandidátů z I. kola a naopak zvedla kolem 200 000 nevoličů, kteří přišli k II. kolu volit Miloše Zemana.

To znamená, že se hraje o jednotky procent (k volbách chodí kolem 6 miliónů voličů), nicméně se jedná asi o jedinou šanci pro to, aby se Andrej Babiš před demokratického kandidáta ve II. kole procpal.

Jinými slovy: ve II. kole mě nebude zajímat, že Pavel KSČ, Nerudová plagiáty a Fischer rigidní homofob, plus další dílčí věci. Prostě tam jdu i přes ty kýble špíny, které se na Babišova soupeře budou lít a hodím tam ten lístek. Proti někomu nejspíš) někomu z nich bude totiž (nejspíš) stát mafián, který udával StB za peníze, který kandiduje jen pro to, aby nešel sedět a klidně by nás všechny prodal tomu, kdo mu bude nápomocen.

Já jsem si z kandidátů pro I. kolo vybral paní Nerudovou a myslím, že by mohla být štikou závěrečných týdnů. Nicméně, když má kandidátka do II. kola nepostoupí, od volby jiného demokratického kandidáta pro kole II. mě nezviklá nic, ač bych jej třeba při jiné nabídce nevolil.
Proti němu bude totiž stát favorit ruských kolaborantů, našistů, izolacionistů, xenofobů a favorit těch, kteří by rádi demontovali naše geopolitické směřování.

Pokud Babiš postoupí, II. kolo nesmí být o volbě ideálu, ale o nutnosti zastavit bezpáteřní mafii, která by ve funkci mj. hodně mydlila před příštími parlamentními volbami schody této vládě.

A pro koho asi?

Sami rozhodneme o tom, jak dopadne tato důležitá bitva hybridní války o naše příští směřování.

Antisystémové strany, antisystémoví politici, antisystémová dezinformační média a ruští kolaboranti budou mít před II. kolem jasno.

Neopakujme stejné chyby, které minule pomohli ke zvolení toho, co je prezidentem teď.

Úvodní obrázek: Titulní stránka dezinformačního Aeronetu, po vítězství Miloše Zemana, s přidaným popiskem. Chceme tohle znovu? Tak si navzájem znechuťujme své demofavority…

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh