Odchod ze scény za potlesku ve stoje

Jak jsem včera večer informoval, ocelárny Azovstal v Mariupolu opustila včera první část jejich statečných obránců.

Jde o zhruba 50 těžce zraněných bojovníků a dalších 210 vojáků. V současné době se nachází na ukrajinském území okupovaném Rusy. Mají být součástí výměny válečných zajatců.

Patrně ještě o něco větší část příslušníků ukrajinské armády v ocelárnách zatím stále zůstává.

Podle zpráv nemají přístup k pitné vodě, dochází jim potraviny, léky i střelivo. Ukrajinské velení připouští, že vojenské řešení je nerealizovatelné a o osudu zbývajících Azovstalu stále probíhají jednání.

Dnes ovšem předseda ruské Dumy Volodin (přítel Radka Vondráčka z ANO) řekl, že požadují, aby ti z pluku Azov nebyli vyměněni. Bojovníky pluku Azov označil za „nacistické válečné zločince“, kteří mají být souzeni. Ruský vyjednavač Slucký, šéf zahraničního výboru Dumy, je dokonce nazval za „zvířata v lidské podobě“, která mají dostat trest smrti…

Video, kde odchází vojáci z objektu oceláren nesoucí své zraněné druhy, vstříc ruským evakuačním autobusům, by měla vidět celá Evropa. Tito lidé bezezbytku splnili svůj úkol, v boji proti ruské anticivilizaci, která se pohnula naším směrem.

Je to defilé hrdinů.

Obrázek
Odjíždějící autobusy z vojáky ukrajinské armády hájících Azovstal.

Níže pak další fotografie z evakuace obránců Azovstalu. Držme jim všem palce, nyní vše záleží na ruské straně.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh