Ohnivý pohled Vladimira Vladimiroviče

Jak už jsem psal včera večer, Ukrajina napadla raketovými systémy vojenské letiště Saki na okupovaném poloostrově Krym.

Podle záběrů se na jeho ploše ještě několik hodin po úderu nacházely desítky strojů, letadel i vrtulníků.

Třídenní speciální operace ruské armády se v jejím šestém měsíci tak trošku zadrhává

Podle ruských úřadu k situaci došlo při neopatrné manipulaci s leteckou munici. Když pomineme, že ruští představitelé lžou víc než Babiš se Zemanem dohromady, jejich verzi nenasvědčují simultánní výbuchy několik set metrů od sebe.

Rusové na plážích Krymu si začínají uvědomovat, stejně jako Němci po roce 1942, že jejich blitzkrieg je asi bude navštěvovat častěji, než si kdy dokázali představit

Nejprve se začínali stahovat z krymských pláží….

… a po pár desítkách minut ucpali auty Kerčský most, spojující Krym s pevninským Ruskem.

Krátký prostřih na plochu letiště

Další ponižující den pro Rusko a jeho ,,nepřemožitelnou“ armádu…

Ukrajinci patrně už obdrželi slibovanou zásilku raket ATACMS do systémů HIMARS a ukázali, že se je nebudou rozpakovat použít.

EDIT: Podle posledních zpráv Ukrajina zřejmě použila na Krymu upravené protilodní střely.

Každopádně, nejlepší čas na popcorn …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh