Orbanova ruská liga.

Už se ani neptám, kdy se vláda oficiálně distancuje od Viktora Orbana a jeho politiky. Zřejmě to bude podobný příběh jako s Nejedlého partou na Hradčanech.

Budeme dělat, že se nic špatného neděje a ono to nějak dopadne.

Hlavní poradce premiéra české vlády. Jako by nestačilo, že má Orban družbu s Babišem a Zemanem a že je hvězdou tuzemských ruských kolaborantů.

Bez ohledu na tuto podivuhodnou situaci, dovedl Orban Maďarsko k ekonomické situaci, která je o znatelný kus horší, než situace v okolních zemích. A nepomohlo mu ani škemrání v Moskvě o levnější plyn, který stejně nedostává.

Rusové nejspíš klasicky nechtějí slevu zadarmo a tak Viktator rozjel další kolo ruské kolaborace a zkoušku pevnosti jednoty evropské podpory Ukrajiny.

Aktuálně M

Aktuálně maďarská vláda spustila kampaň, ve které kritizuje evropské protiruské sankce. Na billboardech umístěných v ulicích měst stojí heslo „Bruselské sankce nás zničí“. 

Sankce jako bomba je typickou podprahovou manipulací propagandy
Oficiální facebooková stránka maďarské vlády nyní vypadá takto (via @NoraFridrichova)

A nepředstavujte si kampaň jako v ČR, sem tam někde billboard. Tady platí a vylepuje majitel státu. Tohle se prostě do podvědomí zapíše. Tím spíše, že opoziční a nezávislá média už v maďarsku prakticky neexistují.

A to není všechno: celá tato manipulativní kampaň (kde je vysvětleno, proč ty sankce přijímáme?) směřuje k tzv. Národní konzultaci k sankcím, tedy jakési referendum, jehož v podstatě předem daný výsledek má Orbanovi umožnit zablokovat prodlužování a uvalování dalších sankcí.

Maďarské domácnosti dostávají právě v těchto dnech do poštovních schránek obálku se sugestivně položenými otázkami této „národní konzultace“.

Orbanova kolaborantská rétorika ohledně sankcí dostává až směšný nádech, když opakovaně tvrdí, že Rusko sankce skoro nepoškozují (na rozdíl od EU), zatímco sami Rusové přiznávají jejich citelné dopady. A to už dokonce od jara.

A pro dokreslení: Nejčtenější maďarský provládní web Origo píše o ukrajinské protiofenzivě v Chersonské oblasti pod titulkem „Ukrajina zaútočila na Rusko“. Tedy, jako by byly okupovaná území součástí Ruské federace.

Pokud se bavíme o tom, že nejdůležitější je v evropském postoji k ruské agresi jednota, pak Orbanův režim tuto jednotu spíš vyjadřuje s režimem Vladimira Putina. Zpočátku nemělo Maďarsko sílu odporovat postojům EU, každé další kolo sankcí, je už kvůli maďarské opozici, stále těžší dohodnout a přijmout.

Orban hraje s Putinem. A to otevřeně a bez skrupulí.

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh