“Ovšem, že se vyfotíme!“ …ostatně nic jiného neumíme.

Preference ANO už v jednu chvíli spadly pod dvacet procent, důvodem byla situace kolem Covidu, kdy se vláda, či spíše řečeno Andrej Babiš chovali chaoticky, vyhlašovali protizákonná restriktivní opatření na jedné straně a na straně druhé i přes ně umíralo v Česku dvakrát tolik lidí, než byl průměr v EU.

Případná volební porážka rovná se konec “podnikatelského“ impéria i konec bránění státních úřadů vyšetřovat zločiny současného premiéra.

To si však Andrej Babiš dobře uvědomuje a tak vyrazil na zteč, pomocí níž má vývoj v preferencích otočit.

Ačkoliv to dělá jen pomocí útoků a manipulací, (co taky jiného, když výraznějších úspěchů nemá, nepočítáme – li tisíce uvolněných bytů na zemřelých po Covid, jako příspěvek Andreje Babiše k řešení tristní situace na trhu s bydlením), tak jak se dá u populisty vzešlého z lůna totalitní státostrany čekat.

Vrchol kampaně je takový, jaké je celé Babišovo politické angažmá.

PR divizí napulírovaná Potěmkinova vesnice.

Příklad? “Otevírání“ obchvatu Roudnice nad Labem.

Ve zkratce:

Premiér při otevírání zamlčel zásadní balík peněz z EU, bez nichž by obchvat ani nevznikl. Šlo o 85 % z celkové ceny projektu.

Jako další bod samožroutství a sebechvály pak pokračovalo vychvalování sebe sama, vlády ANO a jejích politiků, kteří jsou prostě tak dobří, že obchvat už za sedm let od začátku prací dokončili.

Když tedy pomineme úsměvnou rychlost celé akce je potřeba říci, že zásadní roli nehrála grupa ANO, ale minulé hejtmanství Ústeckého kraje.

 Slavnostního otevření za účasti Babiše a ústeckého hejtmana za ANO Jana Schillera se směli účastnit jen předem akreditovaní novináři. (WTF!?)

Záběry vysílala TV Nova i Česká televize. A prezentoval jej také úřad vlády na svých sociálních sítích.

Sám Andrej Babiš ani hejtman Schiller přitom nemají na obchvatu sebemenší zásluhy. Klíčovou roli sehrál bývalý komunistický hejtman Oldřich Bubeníček, který se o obchvat zasadil a sehnal na něj i peníze. Bubeníček skončil ve funkci loni v listopadu a teprve pak na jeho místo přišel Schiller z ANO. V té době už se ale rok stavělo.

Takhle se to dělá. Nezáleží na tom, jak to bylo, ale jak to premiérovi zaměstnanci lidem prodají.

Rovněž pozemky se kraji podařilo za pomoci města vykoupit už v roce 2016. Ani na tom nemá Andrej Babiš žádnou zásluhu.

A stavební povolení pak stavba získala v srpnu 2018. Ani tehdy se o to Babišovi lidi nepřičinili. O zahájení zadávacího řízení rozhodla tehdejší rada Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Bubeníčkem.

A na závěr celé frašky to nejlepší: po slavnostním otevření pro média, se obchvat, po odjezdu vládní delegace, pro lidi znovu uzavřel.

Takhle to vypadalo po premiérově odjezdu. Snímek z úterních 17:30 hodin Foto: Neovlivní

A na závěr ještě ta fabrika. Nová část obchvatu Roudnice nad Labem výrazně zkracuje cestu do Štětí, ale také k průmyslovému areálu premiéra, ležícímu na okraji Roudnice nad Labem. Je to přímá spojka dálnice D8 – areál Agrofertu…

Co přesně se nyní v tomto bývalém masokombinátu (dříve Masokombinát Procházka) děje a co v areálu Babiš plánuje, není jasné. Jisté je jen to, že nový obchvat mu výrazně zjednodušil spojení s dálnicí a tudíž výrazně zvýšil hodnotu jeho majetku.

A to se vyplatí.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh