Pamatujeme si.

Miloš Zeman i když je na sklonku své kariéry, má stále ještě funkční politicky kompas sebepřežití. Ten mu dlouhá léta ukazoval, že se může veřejně paktovat s ruským nepřítelem a pomáhat mu v Česku rozšiřovat politický i společenský vliv.

A dělal to opravdu usilovně.

Tentýž kompas mu před půl rokem správně ukázal, že Putin udělal přepadením Ukrajiny krok, který jej na západě zcela odřízne, zdiskredituje a jako partnera zcela ukončí. A stejně tak ty nejočividnější ruské kolaboranty.

A tak halasně, ovšem pro lidi, kteří situaci sledují, neuvěřitelně, vykonal rituální otočku o 180 stupňů a stal se alespoň verbálně protiruským jestřábem.

Vládě, v kontaktu s Hradem, zastupované stínovým premiérem Blažkem, to stačí. Nechává Hrad dělal autonomní politiku, nezávislou na zahraniční politice oficiálně reprezentované vládou a ministerstvem zahraničí, Hradní mafiány a ruské agenty, nechává na pokoji, ba co víc, opakovaně s nimi neveřejně cosi konzultuje.

Nám by to ale stačit nemělo. Miloš Zeman a jeho okolí zradili vlastní zemi a stále představují jedno z center moci v ČR. Ať už oficiálně (z titulu funkce), tak neoficiálně (tajná jednání mimo protokol).

Jedno z chapadel ruské páté kolony, tak nejenže je stále funkční, ale funguje před očima nás všech.

To není v této situaci normální …

Říjen 2014, Zeman s s ruským ministrem zahraničí Lavrovem. Jen půl roku po ruském přepadení východní Ukrajiny. Bez tlumočníků, mimo oficiální protokol a bez zápisu. Stalo se na summitu ASEM v italském Miláně
Ro 2017. Opět s Lavrovem, tentokrát i s Hradní soldateskou
„Prezident Putin během debaty ujistil, že Rusko chce dodržovat minské dohody a nehodlá podniknout invazi na východní Ukrajinu. Na základě toho pan prezident prohlásil, že sankce, které škodí celé řadě našich podniků, by mohly být do konce roku zrušeny,“ uvedl Ovčáček k setkání prezidentů 9. května v Kremlu.
Stále ještě návštěva Kremlu v květnu 2015. Zeman jede ruskou propagandu o občanské válce v Ukrajině i více než rok po ruském napadení této země, v době, kdy už celý svět ví o prokazatelné dominantní roli Ruska v agresi. A tlačení na konec protiruských sankcí, je jeho agendou prakticky po celou dobu výkonu obou mandátů.
My nezapomínáme. Nemůžeme si to dovolit …
… a stále rok 2017. Zeman jako velmi usilovný spojenec. Nepřítele.
A nejde jen o jednání a kontakty, ale o přímému napomáhání Rusku.  Loni 9. listopadu dorazila na Pražský hrad informace o situaci na Ukrajině a možném riziku konfliktu s Ruskem. A stejný den ministerstvo zahraničí doručilo i další dva dokumenty – informace NATO k situaci v Iráku a detaily k debatě, jaký postoj zaujme Aliance k Číně.
Zprávy mohly být skartovány nejdříve v roce 2023, Hrad je nicméně zničil již v prosinci loňského roku. Postupoval tak proti pravidlům, která si ke skartacím sám určil. Proč asi? Komu to mělo posloužit?
Dtto Vrbětice.  Prezident země projevu zpochybnil závěry vyšetřování, že za výbuchem skladu ve Vrběticích jsou ruští agenti. Práce pro Putina. Tváří v tvář celému národu.
Dtto Novičok. Prezident Miloš Zeman podle senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost sdělil nepravdivé informace o výrobě Novičoku v Česku. Zprávy zpravodajských služeb se totiž shodují v tom, že v ČR nebyla látka vyráběna ani skladována. Jeho vyjádření využil Kreml ke zpochybnění britského tvrzení, že Novičok, kterým byl v březnu v Británii otráven dvojitý agent Sergej Skripal, pocházel z Ruska.
Kremlobota mezi politiky v Evropě poznáte bezpečně. Volá a většinou opakovaně, po rušení protiruských sankcí, za napadení sousedního státu.
Prezident kolaborant.

🏇 Je to evidentní. Česká republika má ve svém čele aktivního kolaboranta s nepřítelem. Jak s ním naše orgány a společnost naloží, je výzvou pro soudobou ČR a taky zprávou o stavu země. Všechny generace, které přijdou po nás, pokud ČR zůstane i nadále v euroatlantické civilizaci, se budou ptát: ,,Jak se to mohlo stát? Jak to, že mohl prakticky usvědčen dál vládnout? Jak to, že se od něj demokratická vláda neodtáhla a nevymazala rozpočet Hradní kanceláře (dokonce i přes sliby, že se tak stane).?“

Budou se nás ptát děti, vnoučata a my jim řekneme …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh