Pandemie? Všechno v pořádku.

Policie České republiky aktuálně odložila kauzu nákupu předražených zdravotnických pomůcek v době pandemie.

Prý je tehdejší chaos objektivním důvodem pro předražování v řádech desetinásobků…

Respirátor za necelých osm stovek …

To, že jde o exces seznal v kontrolní zprávě NKÚ a dokonce to připustil i Jaroslav Faltýnek.

Zdá, že Andrej Babiš už má státní zprávu v malíku a ošetřil si, že do voleb se nemusí obávat v tomto směru žádné nepříjemnosti.

Přitom je reálný stav věcí spíše opačný a těch kauz z té doby, by se našlo mnohem víc.

Jen připomínám, že opozice se sháněla po zásobách nutných v boji s pandemií v lednu 2020. Tehdy jí bylo řečeno, že (teď už víme, že prázdné) sklady Státních hmotných rezerv jsou plné a diskuzi o naší připravenosti na Covid shodilo trio ANO + ČSSD +KSČ(M).

A později, když už premiér Babiš osobně převzal řízení boje s pandemií, v parlamentu požadoval, ať se radši sněmovna věnuje projednávání zahrádkářského zákona.

A pak umřelo přes 40 tisíc lidí…

Grafika via stránka Pravda, pane premiére

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh