Poslové míru, nebo kudla v našich zádech?

V souvislosti s narůstající aktivitou ruské armády v Ukrajině a místy i postupem vpřed, se zaručeně začnou vynořovat v našem mediální prostoru lidé, kteří budou volat po míru, kterého má být dosaženo tím, že přestaneme podporovat Ukrajinu a umožníme Rusku ve válce zvítězit a Ukrajinu zničit a okupovat.

Každý normální člověk totiž vidí, že pokud odřízneme Ukrajinu od naší podpory, nenastane mír, ale akorát se Rusku rozvážou ruce k totálnímu zničení sousední evropské země.

A nejen to, posílené Rusko uvidí, že se mu flagrantní porušování všech smluv a pravidel, včetně genocidy vyplácí a toto zjištění pro něj těžko může být impulsem k tomu, aby přestalo.

Jinými slovy tito falešní mírotvorci kopou v ruském zájmu a proti zájmu naší země.

Mezi ně se nepřekvapivě v posledních dnech zařadil náš bývalý ministr zahraničí a hlavní tvář kampaně proti stavbě US radaru v Brdech Lubomír Zaorálek.

Ten dvakrát v posledních pěti dnech (proč zvou tuto politickou zombie do TV tak často?) zpochybňoval naši pomoc Ukrajině s tím, že Rusko stejně nelze porazit.

Jedno jeho vystoupení zde a zde. Text k němu například tady.

Jeho vystoupení samozřejmě už naši známí ruští kolaboranti kvitují

Reakce Vladimíra Votápka

Pan Votápek je bývalým českým konzulem v Petrohradu, všiml Zaorálkových vystoupení na některé jeho části zareagoval na twitteru.

👉 „Dnešní @OtazkyVM nabídly bizarní podívanou na @ZaoralekL, který ze všech hlavní střílel do české zahraniční politiky a zvoleného prezidenta @general_pavel. Twitter nedává prostor pro plnou analýzu, proto se soustředím na tři klíčové body argumentace bývalého ministra zahraničních věcí.“

👉 „První faul bylo použití triku Slippery slope, když tvrdil, že angažmá (neexistující) Petra Koláře ohrozí naši vůli bránit české zájmy proti Rusku a Číně. Připomínám, že pan prezident se vyjadřuje dlouhodobě a konzistentně proti podlézání zájmům Moskvy a Pekingu.“

👉 „Druhým faulem je tvrzení, že Rusko nemůžeme na ukrajinském bojišti porazit a proto je nutné přijmout jeho podmínky pro zahájení jednání. Jsem přesvědčen o opaku. Dodejme Ukrajině zbraně, o které prosí. Dejme jim tanky, dalekonosné rakety a letadla a problém bude vyřešen.“

👉 „Třetím faulem je tvrzení, že boje na Ukrajině musí být co nejdříve zastaveny, aby byl zachován mír a nepodlamovala se hospodářská spolupráce. Opak je pravdou. Podmínkou udržení mezinárodního práva je naopak potrestání Putina.“

👉 „Pokud dovolíme, aby si Kreml ponechal dobytá území, dojde k popření elementární spravedlnosti. Svět se posune k tomu, aby byl arénou, kde platí pouze právo silnějšího. Takový vývoj je v naprostém rozporu se zájmy menších států, jako je Česká republika.“

🏇 Ten poslední odstavec je křišťálově průzračný a jen otázkou zda to Zaorálek nevidí a pak je tedy maximálně nekompetentní, nebo to vidět nechce. Podle mě spíš to druhé. Mám pocit, že všichni tito „náhlemírotvorci“ jsou, slovy klasika, „poslové noci, která bodá do zad dýku.“

Odpor proti americké základně v Brdech. Z politiků v hlavní roli Lubomír Zaorálek., Respekt, rok 2008

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh