Předvolební migranti opět v Česku

👳‍♂️ A je to tady! 🙂

Blíží se volby a v mediálních výstupech politiků přijíždí do Čech již tradiční předvolební statisíce migrantů.Čím víc migrantů, tím méně plánů řešení nejpalčivějších problémů země.Vlastně spíše žádné plány.

👳‍♂️ Co vidíte, je výkřik politika, který léta válcoval svoji konkurenci a náhle mu spadly preference o třetinu, což znamená, že suverén posledních let může skončit i v opozičních lavicích.

Twitter premiéra Andreje Babiše

👳‍♂️ A teď si pojďme prosvištět realitu.A bude to třeba nejen kvůli tomuto postu, ale i proto, že s migrační kartou se jistě bude operovat velmi intenzivně a poženou jí i dezinformační platformy.

👳‍♂️ Čísla zadržených migrantů stoupají logicky. Vždyť vloni byly jednotlivé země od března prakticky uzavřeny, byla zesílena ostraha hranic, koronavirus ochromil cestování.Navíc v zimních měsících před tím je vždy migrace. zejména kvůli počasí, utlumena.

👳‍♂️ Realita je taková, že většina migrantů o nichž Andrej Babiš mluví, nejsou mrk mrk muslimové, ale lidé ze států postkomunistické východní Evropy.

👳‍♂️ Ti ilegální migranti jsou z většiny Ukrajinci, Gruzínci a Rusové, kteří zde chtějí pracovat.Loni od ledna do listopadu bylo zjištěno při nelegální migraci přes vnější schengenskou hranici ČR 428 osob.Z toho 297, tedy téměř 70 %, byli z Ukrajiny Gruzie a Ruska.

👳‍♂️ A ti další nelegálové, ať už migranti či uprchlíci, zadržení na našem území, v drtivé většině byli na cestě do západní Evropy.

👳‍♂️ Další věcí je – a to platí už z působení předchozích vlád, že ČR má v posledních letech napříč všemi unijními státy nejnižší podíl úspěšných žadatelů. V Česku kvůli pandemii žádostí o azyl loni ubylo. Mezinárodní ochranu úřady nově přiznaly 114 cizincům, většinou navíc časově omezenou.

👳‍♂️ Článek na irozhlas.cs o udělování mezinárodní ochrany.

👳‍♂️ Nic alarmujícího ohledně souhrnných čísel přicházejících migrantů do Evropy se neděje ani v několika posledních letech po uprchlické krizi z roku 2015..Posuďte sami:➡️ Statistiky Mezinárodní organizace pro migraci (IOM):Rok 2017 – do Evropy přišlo cca 190 tisíc lidíRok 2018 – necelých 150 tisíc lidíRok 2019 – necelých 130 tisíc lidí.Rok 2020 – necelých 100 tisíc lidíZa necelou první polovinu roku 2021 to bylo něco přes 40 tisíc lidí. Podrobný článek na serveru denikn.cz.

👳‍♂️ Na závěr je potřeba připomenout, že Babišova administrativa za celé volební období nepřišla s žádným realistickým návrhem na možné řešení nelegální migrace, proti níž se v posledních dnech šéf vlády tak vehementně vymezuje, za to usilovně blokovala všechny takové návrhy dalších členských států EU.

🏇 Myslím, že přes velmi neprůhledné vytvářené migrační indigo, bude pro co největší počet voličů důležité udržet si realistický nadhled a rozpoznávat, že je podobné posty jsou virtuálním mlácením do plechových vrat, tak aby bylo co nejhlasitější a přehlušilo pohledy k velmi početné množině neřešených zásadních problémů důležitých pro budoucnost nás všech.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh