Prezidentská volba je blíž než příští dovolená u moře.

A zase zdůrazňuji, nechci se podílet na kopání do současného prezidenta, chci aby měl důstojný odchod na druhou stranu.

Jinou věcí pak je, že mu právě toto znemožňuje jeho nejbližší okolí.

O tématu se však psát musí, Andrej Babiš už kampaň jede, bez ohledu na to, že současný prezident je (alespoň formálně) ještě ve funkci.

A Babiš, ačkoli vyhrát nutně nemusí, je nadcházející volby největším favoritem.

Michal Sirový: „Kdo má největší šanci proti Babišovi v druhém kole prezidentské volby? Nerudová, Pavel, Středula, Hilšer.

Všichni mají jinou “volební charakteristiku”, ale u všech si dokážu představit, že při dobré kampani a shodě okolností to nakonec můžou zvládnout.“

Tweet, který mi byl inspirací k textu.

Předně bychom měli naprosto zapomenout na kandidáta čistě naší bubliny (viz Kalousek, či Němcová například), příští hlava státu, pokud nemá být skrytý či otevřený kremlobot, xenofob či pure populista, musí být kandidátem kompromisním (tak to prostě je) a musí bezpodmínečně umět oslovit i umírněnou část voličů populistů.

Situace bude o to těžší, že ekonomická situace bude v době kampaně v zemi špatná a bude populistům, kritizujícím jakoby provládního kandidáta, nahrávat.

Proto by bylo ideální, aby prezidentský kandidát dokázal tyto útoky erudovaně odrážet – jak v médiích, tak i později v předvolebních debatách.

Autor, který vybral čtyři výše uvedená jména, je profesionálním sázkařem na výsledky voleb.

Tady je výsledek jeho tipů na výsledky letošních voleb.

Můžeme mít rozdílné názory (a to je samozřejmě dobře), ale tento člověk tomu skutečně rozumí a je navíc i názorově na jedné lodi s námi.

Navíc jistě nejde o jediná jména, která do volební řeže půjdou, známá je i ochota jít do toho senátora Pavla Fischera například.

Jestli však budou volby brzy, tak hlavním úkolem všech protikandidátů Babiše, bude učinit se známým pro celou republiku, zjednodušeně řečeno, aby jejich plakát vuisel v každé hospodě a jejich tvář k voličům promlouvala takřka denně z mainstreamových (i volnočasových) médií.

A to bude drahý špás. Ale bez něj to nejde.

Bude mnoho emocí, dohadů a hádek, každý z kandidátů na nás bude působit ve smyslu, že on je ten nejlepší, ale někdo prostě bude mít, (kvůli poměrům ve společnosti (ano, volí i Česká Lípa, Domažlice či Havířov) , šanci na vítězství reálnou a někdo nikoli.

Samozřejmě, že se může objevit i několik marginálních kandidátů, ale celý text se vyjadřuje jen k těm, kteří zatím reálně vypadají, že by do boje o prezidentské křeslo chtěli jít.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh