Příběh, který chcete poznat

Ve zkratce o tom, že Česko nejsou ani zdaleka zamindrákované nenávistné profily ze sociálních sítí.

Je fajn si občas připomenout, že to, co naši lidsky zemi posouvá, je úplně něco jiného.

Příběh o tom, jak Středočeský kraj k pozemku v ceně 50 miliónů přišel a o tom, jak s ním dle přání dárkyně naloží:

Necháme mluvit hejtmanku Středočeského kraje Petru Peckovou:

„ZÁZRAKY SE DĚJÍ. Na začátku ledna 2022 jsem obdržela krásný mail od paní Mgr. Červenkové. Chvíli jsem přemýšlela, jestli to není legrace. Paní Červenková psala, že mi fandí a moc ráda by udělala dobrý skutek. Dnes jsme podepisovali smlouvu. Celý příběh najdete ve fotce.⬇️

Závěr obstará opět Petra Pecková:

„Paní Červenková Středočeskému kraji darovala pozemek v hodnotě téměř 50 miliónů korun. Vznikne na něm “Domov Josefa Auředníka” po zesnulém bratrovi paní Červenkové. Bude věnován zdravotně postiženým. Postaven bude do roku 2025. Jediné, co se dá říci: OBROVSKÉ DÍKY ZA VAŠI VELKORYSOST“.❤️

🏇 Říkám to pořád: nesuďme naši společnost podle sociálních sítí, tamní anonymizované prostředí dává vyniknout zbabělcům a frustrátům, za jejichž životy většinou stojí jedno velké nic. Skutečné Česko vypadá jinak, jen je zapotřebí si o tom říkat a ukazovat si to, protože opravdoví lidé nebývají většinou tak hlasití.

Podepisování smlouvy mezi dárkyní paní Červenkovou a úřadem Středočeského kraje

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh