Příspěvek beze slov

Proč Ukrajinci nikdy Rusku neustoupí. Boj za svobodu a nezávislost už stál tuto zemi desítky tisíc životů, cena je daná osudem každého obránce Ukrajiny, který za ni položil život. Nemohou couvat už kvůli jejich památce. Záběry jsou z Majdanu, ze zimy 2014. Už tam bylo vidět neskutečné množství hrdinského sebeobětování za budoucnost země bez ruského vlivu.
Ve městě Dnipro zabila nepřátelská raketa celou rodinu, zemřeli – babička Alla, máma Nataša, dcera Vasilisa, 12 let, syn Ivan, 8 let. Otec rodiny slouží na frontě. Tragédii přežil jen starý pes jménem Krym, který v šoku sedí na troskách a čeká …
Ivan a Vasilisa a druhý pes rodiny, který rovněž při útoku zemřel
Dnipro, druhá noc raketových útoků na město.
Tohle je Mykolayiv. Muž oplakává svoji ženu, zabitou při ruském ostřelování.
V příspěvku jen části projevů Putina.
Dnes: zatím 28 mrtvých civilistů při raketovém útoku na místo, kde se u Záporoží řadil humanitární konvoj. Tito lidé chtěli přitom odcestovat na Ruskem okupovaná území. Patrně mělo jít o jedinou bezpečnou trasu pro civilisty, kteří se rozhodli utéci z města.
Unikátní záběry z bojů o továrnu Azovstal v Mariupolu, které natočil jeden z nedávno propuštěných ukrajinských obránců.
Situace na gruzínsko- ruské hranici. V době natočení tam stálo na tři tisíce ruských aut.
Malá Stefanie stojí na troskách její školky. Narozeniny slaví 24. února, v den kdy skončilo její normální dětství. Vorzel, Kyjevská oblast. Foto Anna Streltsova
A na závěr včerejší oficiální oslava rádobyanexe ukrajinských okupovaných území, která proběhla na Rudém náměstí v Moskvě.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh