Putin mluví o válce, ale Rusy za to slovo nechává sám zavírat

Ruský prezident Vladimir Putin přednesl dnes svůj tradiční projev k ruskému federálnímu shromáždění.

Kromě toho, že zopakoval všechny argumenty tuzemských kolaborantů, „kteří chtějí jenom mír“ (když se ovšem Ukrajine nechá bez boje podrobit) vtipně dnes několikrát označil to, co rozpoutal v Ukrajině jako VÁLKU.

Přičemž za použití tohoto slova na veřejnosti se v Rusku zatýká a odsuzuje do vězení, protože podle ruské věrchušky v Ukrajině žádná válka není.

Slovo válka je v souvislosti s děním v Ukrajině ilegální a hrozí za něj až 15 let vězení.

Jako perličku můžeme úvést, že v reakci na podobné Putinovo prohlášení v prosinci, kdy m u válka také uklouzla, se následně ozval například zastupitel petrohradské obce Smolninskoje Nikita Juferev, který žádá generální prokuraturu a ministerstvo obrany, aby proti Putinovi zahájilo trestní řízení za pomluvu ruské armády.

Jak to dopadl Juferev netuším, ale jisté je, že Putin vyšetřován není.

Co zaznělo dnes z úst ruského diktátora:

👉 „Ukrajinci čekali, až jim Rusové „přijdou na pomoc“.“

(Takové Ukrajince se po roce daří najít jen po desítkách, ostatně těžko budete zabíjet a znásilňovat desítky tisíc lidí, kteří čekali, až jim pomůžete, že? Ve skutečnosti je ukrajinský odpor tak silný, že Putin neví, co s ním a odepsal už přes sto tisíc vlastních vojáků – mrtví, zajatí a zranění).

👉 „Rusko válku nechtělo, snažilo se věc řešit diplomaticky.“

(Putin už před válkou prohlásil, že Ukrajina je historicky ruské území a že nemá právo na samostatnou existenci).

👉 „NATO hovořilo o dodávkách jaderných zbraní na Ukrajinu, proto jsme museli zasáhnout.“

(Nikde, než v proruských propagandistických a dezinformačních webech západ na Ukrajinu jaderné zbraně dodávat nechtěl).

👉 „Chtěl bych zopakovat, že oni začali válku a my jsme použili sílu, abychom ji zastavili.“

(Nejlépe se zastavuje válka přepadením souseda, to dá rozum).

👉 „Ukrajinský lid stal „rukojmím svých západních pánů“, kteří zemi okupovali v politické, ekonomické i vojenské oblasti. Řekl, že režim neslouží jejich národním zájmům. Slouží zájmům cizích mocností.“

(Přeloženo do reálu: Ukrajinci opakovaně ve svobodných volbách odmítli proruskou orientaci a opakovaně se vyslovili pro prozápadní směřování vlastní země. To jim nebudeme tolerovat.)

👉 „Naši vojáci pracují na „zajištění bezpečnosti“ v „historických zemích“ Ruska:“

(To je to o čem jsem psal výše, navíc Rusko zase podle své doktríny shledává východní Evropu za území, které mají být historickou v jeho vlivové zóně. Tedy mj. i my).

👉 „Sevastopol je zjevně dalším cílem po Donbasu.“

(Ukrajinský Sevastopol, stejně jako ukrajinský Donbas. Nevidím problém v tom, proč by se je kdykoli neměla ukrajinská armáda pokoušet dobít zpět).

👉 „Rusko nelze na bojišti porazit!“

(Tak proč teda Rusko stojí už půl roku na jednom místě a není schopno v Ukrajině cokoliv vyhrát? A pamatuje si Vladimir Vladimirovič třeba na Afghánistán roku 1989, kdy Rusové pod značkou SSSR utekli z této země po deseti letech pokusů ji ovládnout? A mimochodem, totéž co Putin, tvrdil před několika dny v televizi i Lubomír Zaorálek)

👉 „Rusko je svobodná země a unikátní civilizace.“

(S tím ovšem nedá než souhlasit. Co jiného, než unikátní civilizace je země, která má současně největší nerostné zásoby na světě a současně jí u desítek procent obyvatel chybí pitná voda, kanalizace, vlastní záchod a další už skoro sto let běžné výdobytky jiných, nespeciálních civilizací? O svobodě psát nebudu nic, tu zatím Rusko nikdy nepoznalo).

👉 „Západ prohlašuje, že jeho cílem je způsobit Rusku strategickou porážku.“

(Nevím , jestli to otevřeně prohlašujeme, ale náš cíl to být samozřejmě musí. Jinak nakládat s nepřítelem, který napadá naše spojenecké země a prohlašuje, že chce napadnout i nás, totiž nelze.)

My jsme s ním obchodovali a oni nás za naše peníze zkouší zničit. To jim nejenže nevyjde, ale pomůže to západu jako celku, aby se během následující dekády stal skutečně obranyschopný.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh