Revoluce směšnosti

Ruská pátá kolona v zemi nedemonstruje PROTI VLÁDĚ, ale demonstruje PROTI SYSTÉMU a za jeho SVRŽENÍ.

Především je třeba připomenout, že vše, co se včera odehrávalo, dělo se státní svátek, kdy republika slaví výročí svého založení. Jak si svou oslavu představuje ruská pátá kolona, jsme dostali příležitost se přesvědčit včera.

Každá další demonstrace ruských kolaborantů vykazuje několik vždypřítomných symtomů

Čím dál větší izolovanost – přesto, že velká skupina Čechů, kteří jsou kvůli ekonomické krizi ohroženi chudobou, nemá nikoho, kdo by za ně mluvil a sjednotil je za sebou, ukazuje se, že tito lidé na kremloboty dlabou.

Každá další demonstrace je tak méně početnější a proto musí organizátoři vždy ve svých požadavcích být radikálnější. Vede to pak k úsměvným situacím, kdy například vyhrožují okupací České televize a obsazením budov vlády. (Přejde policie i tohle?)

Hlavními požadavky organizátorů proruských demonstrací jsou stále vystoupení z EU, NATO, OSN a WHO.

Z pódia včera znovu zazněla rasistická teze o plánovaném ředění národa ukrajinskými uprchlíky.

Organizátoři i účastníci nadále plácají konspirační nesmysly o novém světovém řádu, globalistech a „velkém resetu“. Ty se mimochodem v těchto skupinách usídlily zejména v době pandemie.

V podstatě – pokud se země nepropadne do výrazně hlubších ekonomických problémů, si pátá kolona ještě střihne demonstraci 17. listopadu (kdy se kolaborantů sejde více než včera) a následovat už budou jen její labutí písně, s demonstracemi o malých počtech účastníků, s o to „zásadnějšími“ prohlášeními a výzvami organizátorů. Včerejší účast 20 – 25 000 lidí odhadem.

Vždyť už teď, po pár týdnech si dav pod podiem rozebírají a tříští Havel, Vrabel, Rajchl a Okamura, přičemž trendem je dělení těchto vůdců řízkováním co 14 dní.

Druhým symptomem je charakteristika demonstrujících. Ruská úderka se postupně vykrystalizovala proséváním ohrožených segmentů společnosti, kdy ve skupině pod pódii zůstali skutečně už jen lidé, kteří jsou za A: totálně vymletí dezinformacemi, B: zanícení ruští kolaboranti, C: frustráti z našeho geopolitického směřování, nenávidící globální západ, D: panoptikální figurky bez zpětné vazby (nevidí trapnost svého počínání), z nichž velká většina bude na štíru se vzděláním. A nakonec, vždy jde o lidi zmítané hysterickými emocemi, (ty se objeví po semletí dezinformačním ekosystémem), kteří se dle jejich soudu nachází v posledním období civilizace před jejím pádem, proto jsou puzeni „něco dělat!“ a proto jsou na náměstích i velmi agresivní.

via Adam Hříbal

S touto skupinou už netřeba mít soucit, ideální kombinací by byl nezájem od všech ostatních občanů ČR a naopak zájem orgánů činných v trestním řízení.

Sledujeme totiž už jen pure „Vlajkaře“, patalogickou sedlinu společnosti. Směšné, hloupé, agresivní, zamindrákované a nenávistné.

Shrnutí od Filipa Černého, reportéra České televize přímo z místa:

Filip Černý

👉 Natáčel jsem rozsáhlou anketu s demonstranty proti vládě v Praze. Ptal jsem se jich, proč přišli.

👉 Mezi těmi, co chtěli mluvit, převažoval politický narativ nad sociálním. Spíš než: „Lidé potřebují od vlády pomoc“ – to bylo: „Nechceme pomáhat Ukrajině“, respektive „Peníze pro Ukrajinu mají zůstat v ČR „.

👉 Dalším motivem bylo: „Chceme, aby naše verze pravdy byla v masmédiích“, přičemž těmi médii nemyslí nejsilnější kanál- Facebook- ale televizi. To,že jejich pravda není v TV, označují za nesvobodu. Že mohou každý den demonstrovat na Vaclaváku není dostatečná svoboda.

👉 Při ekonomických otázkách lidé zcela plavou v tom, jak stát funguje, kde bere peníze atd. Především mají naprosto mylná data a měřítka – jaké příjmy má stát, kolik ho co stálo. Množství práce udělaly dezinformace, např. si myslí, že ČR věnovala Ukrajině bilion korun.

Novinář Jaroslav Kmenta: „Jestli někdo přijde na demonstraci na Václavské náměstí s logem ruských speciálních jednotek Specnaz, je to důkaz pomatenosti a radikalizace. Tohle nejsou normální démošky. To je další fáze ruské hybridní války. A kdo to nechápe, stává se loutkou a jejím aktérem.“

👉 V těch oblastech, kam dezinfo nedosáhlo, udělal nejvíc paseky nedostatek vzdělání. Většina lidí jevila velký zájem o společenské dění, aniž by zároveň chápala, jak společnost teď funguje. Zároveň je znepokojovalo, to co všechny ostatní: korupce, podvody, inflace, energie.

👉 Naprosto jednotícím prvkem při delším rozhovoru byla u všech protisystémová pozice. Rozhodně proti kapitalismu, za zestátnění klíčových podniků. Několik lidi otevřeně vyjadřovalo stesk po komunismu a popisovali tehdejší režim úplně mimo realitu (dostatek zboží, nízké ceny).

👉 Hlavní věc, která vedle jedince k odmítnuti kapitalismu je nyní burza energií v Lipsku. Její úloze před krizí (co nejnižší ceny) ani v krizi (ceny odpovídající nedostatku a poptávce) nerozumí. Řešením je podle nich znárodnění energetických firem. (🏇 Téma Lipské burzy je produktem proruské scény, tím spíš Vlajkaře rajcuje, že mu vůbec nerozumí, jako tomu například bylo u světu islámu před lety. Tam taky mezi sebou sdíleli až směšné věci, plynoucí z totální neznalosti problematiky. Ale je jim předloženo jasné sdělení, které má řešit jejich údajné problémy a protože vůbec netuší a sdílí to Pepa, tak to Franta sdílí taky a souhlasí s Pepou. Pak už se to jen šíří a všichni to papouškují.)

Vlajkařky. Na straně nepřítele,. proti vlastní zemi.

Malá lekce pokrytectví:

  1. Dlouholetý aktivní ruský kolaborant Pavel Matějka 28. 10. 2022

2. Dlouholetý aktivní kolaborant Pavel Matějka, duben 2020

3. Původní Pavel Matějka, než jej políbil Kreml.

… a lekce z pokrytectví díl dva:

Jak se stavěl Vrabel k válce, krátce po jejím vypuknutí. Ano, mnoho ruských kolaborantů ztratilo na nějakou dobu svoje manuály.

Fotky z pizzerie, kterou v době začátku války provozoval. Dnes už na pohodu šíří nenávist proti ukrajinským uprchlíkům a popírá zvěrstva okupantů

Fotky od HolkazPrahy

Velká lekce z trollingu na závěr

Nejlepší metodou, jak tyto kremlonácky izolovat, je učinit je směšnými. V reál troolongu bylo dlouhou dobu takovým číslem spojení lidskoprávní aktivistky Lucie Bittalové s pořadateli neonacistické demonstrace, kterým slíbila na akci dodat ozvučení.

Hrála si s náglíky tak dokonale, že ještě v době začátku demonstrace netrpělivě očekávali příjezd aparatury a nakonec, protože už nebyl prostor na náhradní řešení, demonstraci odvolali.

Na tuto letitou akci dal včera vzpomenout člověk, který nechal prostoduchého Vrabela vyvolávat z davu pana Ferdinanda Vaňka, což je opakovaním trollingu z doby totality, kdy inzerát jako přání k narozeninám zveřejnili v hlavních komunistických novinách Rudé Právo, Havlovi přátele. Ferdinand Vaněk je jednou z postav Havlových her.

S odkazem na fakt, že pokud je totalita směšná, přestává být nebezpečná se dnes můžeme rozloučit. Vlastně ještě je důležité připomenout, jak je důležité držet při sobě a to i s lidmi, s nimiž se na politice neshodujete. To je pomůže udržet mimo vymleté radikály. Tam je totiž může pomoci natlačit naše přezíravost a vyjadřované pohrdání.

Je mnoho jiných témat, o nichž lze s lidmi komunikovat: koníčky, umění (i televize), cestování, sport, rodina, děti, a jistě i holky/kluci.

Situace je taková, že nedělat nic, znamená pouštět prostor dezinformátorům.

„Pokud jste v situacích bezpráví neutrální, zvolili jste si stranu utlačovatele.“ Desmond Tutu

Úvodní upravené foto od @MacheathK)

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh