Ruská denacifikace škol a nemocnic v Ukrajině.

Rusku se v přímém souboji s ukrajinskými obránci na bojišti příliš nedaří, tak se zaměřilo na kritickou infrastrukturu: rozvodny elektřiny, vody, kanalizaci, vysílače, ale bombarduje a ostřeluje i civilní oblasti. Napadeno už bylo přes 70 škol a nemocnic.

Všechno toto jsou válečné zločiny, které by mu neměly projít. Bohužel, západ stále nepřijal za vlastní myšlenku, že tato válka je i válkou naší a tak ve skutečnosti jde jenom o jedno: podporovat Ukrajinu přesně tak, aby se její zničení Putinovi co nejvíc prodražilo (a tím snad, aby jej přešla chuť utočit na další země) a zároveň ho nerozzlobit nějakou podporou, která by mohla zvrátit situaci ve válce.

Ve chvílích, kdy píšu tento text začínají agentury vyhazovat záběry porodnice v Mariupolu, která byla terčem přímého leteckého útoku…

Obrazová a video část

Zajatý ruský voják volá mámě: „Nejsme tady jako mírotvorci, ale jako okupanti a fašisti, zabíjeli jsme tu civilisty.“
Trofejní tanky získané ukrajinskými vojáky v okolí Luhansku
Loučení před odchodem na frontu. Nejobvyklejší obrázek dnešní Ukrajiny
Ruské ostřelování humanitárního koridoru v Suimy. Včera v Mariupolu, když byla vyhlášena doba pro evakuaci civilistů, musela v tom prostoru ukrajinská armáda odminovat daný úsek, aby byla evakuace možná. V tu chvíli na tuto lokalitu zaútočila ruská armáda a vybudovala si tak předmostí na okraji města.
Zlikvidovaný ruský výsadek na okraji Charkova
Jeden ze zničených ruských konvojů poblíž Kyjeva
Denacifikace Ukrajiny v reálu. Obětí dva ukrajinští senioři

Komentář v popisku

Komentář v popisku
Další zlikvidované ruské tanky. Přesto však Rusové buď stojí na místě, nebo postupují. Ukrajincům zřejmě kromě zbraní chybí i mužstvo, protože včera stáhli ze svých misí OSN všechny své vojáky, přitom šlo jen o cca 300 osob…
Vrtulník ozbrojených sil Ruské federace Mi – 24.
Bez komentáře.
Kolona zničených či opuštěných ruských vojenských vozidel u Charkova
Raketomety Grad údajně zahajují palbu na ukrajinské pozice, možná však na sídliště, nebo nemocnice….
Rodina Pryimenko. Včera všichni z této fotky, plus babička, zahynuly při bombardování města Sumy
… a toto jsou obrázky také z oblasti Sumy. Tank je ruský, holt, když to nejde na vojáky, tak zabíjí Rusdové civilisty…
Dva ukrajinští senioři, kteří mají větší odvahu než všichni politici západní Evropy dohromady
Mariupol, lidé nemají co jíst ani pít, neteče voda, nejde elektřina. Starosta dnes hlásil oficiálně potvrzených 1300 zemřelých civilistů.
Charkov, 9. 3. 2022

Netřeba dalšího komentáře

Zatčení jednoho z ruských vojáků, který se ožral po rabování obchodu
Dětští uprchlíci z Žitomyru v tělocvičně nedaleko Kyjeva
Likvidace jednoho z ruských tanků střelou Javelin
Sumy, včera zde zahynulo při bombardování 22 civilistů.
Mariupol
Taky…
… a taky Mariupol
Mariupol, pohřbívání obětí ruské okupace do hromadných hrobů …
… i tady
… a naposled
Rusové zkouší překročit frontu i v sanitních vozech. Tentokrát narazili…
Jak se tvoří propagandistické lži o válce: „Psalo se 6. března a mluvčí ministerstva války hordy hlásí „zničili jsme 93 letadel Ukrajiny“. Píše se 9. března a mluvčí ministerstva války hordy hlásí „zničili jsme 89 letadel Ukrajiny“. A tak je to tam se vším.“ (Roman Malinka)
To už jsou záběry z vybombardované porodnice v Mariupolu, která se ocitla dnes odpoledne pod přímým leteckým útokem. Letecký útok přišel v době vyhlášeného klidu zbraní. Oproti původním zprávám nikdo nezemřel, zraněno je 17 rodiček a zdravotnic….
Další obrázky z rozbombardované mariupolské porodnice
Kráter po výbuchu jedné z bomb v areálu porodnice
Ostřelování domů v ulicích Mykolajivu. To všechno jsou válečné zločiny. Vraždění nevinných lidí.
Rabující okupanti, kradou slepice
Mariupol. Jako město uprostřed II. světové války.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Související události

Britská vláda se po dodávkách tisíců protitankových střel chystá na Ukrajinu poslat i protiletecké střely Starstreak, řekl ministr obrany Ben Wallace. Jejich projektil letí k cíli čtyřnásobnou rychlostí zvuku a před zásahem se rozdělí na tři laserem naváděné části, což zvyšuje pravděpodobnost zásahu

Použití písmene Z v souvislosti s podporou ruské agrese má česká policie posuzovat podobně jako použití hákového kříže.

Moskva pravděpodobně zvýší intenzitu bojů, čtvrteční jednání posun nepřinese, míní bývalý velvyslanec v Kyjevě Ivan Počuch.

Nové sankce proti Rusku a Bělorusku v odpovědi na invazi na Ukrajinu: – dalších 160 lidí na sankčním seznamu (oligarchové, politici) – sankce proti běloruskému bankovnímu sektoru – zákaz exportu technologií pro námořní navigaci – zahrnutí kryptoměn ke stávajícím sankcím

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že pokud západní státy neochrání ukrajinský letecký prostor, budou zodpovědné za masovou humanitární katastrofu. 

Jeden z ruských zajatců na Ukrajině přiznal, že věděl, že obsazují Ukrajinu, bylo jim řečeno, že Charkov obsadí za dva až tři dny a při útoku mají povoleno útočit na civilní budovy a lidi.

Z Ukrajiny do sousedních států prchlo už 2,2 milionu lidí. Nejvíc, 1,33 milionu, do Polska.

Do dětských skupin by mohly brzy chodit děti uprchlíků. Uprchlíci by mohli využívat i sociální služby. Návrh zákona schválila vláda

EU nakoupila dostatek zkapalněného plynu LNG, aby byla do konce zimy nezávislá na ruských dodávkách.

Jakékoli rozhodnutí ohledně stíhaček pro Ukrajinu musí přijmout společně všichni členové NATO, řekl na návštěvě ve Vídni polský premiér Mateusz Morawiecki.

Včera, v Mariupolu, když byla vyhlášena doba pro evakuaci civilistů, musela v tom prostoru ukrajinská armáda odminovat daný úsek, aby byla evakuace možná. V tu chvíli na tuto lokalitu zaútočila ruská armáda a vybudovala si tak předmostí na okraji města.

Loučení na nádraží v Oděse u evakuačního vlaku. Uvidí se ještě někdy?

🏇 V Ukrajině se děje něco nepředstavitelného, násobené bezmocí a nedohodou západu nad účinnou pomocí tamním lidem i vojákům, viz příběh letounů MIG 29, jejichž dodání bojující Ukrajině nikdo nechce posvětit.

(Úvodní foto: Ruské ostřelování humanitárních koridorů pro evakuaci civilistů v Irpini u Kyjeva)

Po přečtení prosím sdílej dál.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh