Šéfové rozvědek varují politiky, že nedělají dost v boji proti ruskému vlivu

Na dnešní bezpečnostní konferenci ve sněmovně vystoupili šéfové civilní i vojenské rozvědky, Koudelka a Beroun a taky šéf Vojenské policie Foltýn.

Jejich vyjádření byla dnes nezvykle ostrá, jako by dávali najevo rozladění, že politická reprezentace stále ještě nedělá dost v boji s ruským vlivem uvnitř naší země.

Už jsem tohoto tématu odpoledne dotkl, nyní zmíním ještě některé důležité výroky všech tří představitelů našich bezpečnostních složek.

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Koudelka (BIS)

⚠️ „Musíme si uvědomit, že jsme ve válce. Oni neválčí proti Ukrajincům, ale proti celému Západu. Rusko nás má jako svého nepřítele. A chce nás zničit a využije k tomu všechny prostředky, které má. A jedním z nich jsou dezinformace, které na nás pouští. Naše země na to musí reagovat“

⚠️ „Rusko snaží, aby dopad dezinformací byl na západní společnosti co největší a v tuhle chvíli má tři hlavní příběhy, které se snaží do české společnosti dostat.

  • Bez Ruska nebude dostatek energií na zimu a je nutné se s ním dohodnout. 
  • Protiruské sankce nemají smysl, protože mají větší dopad na Evropu než na Rusko.
  • Česká vláda pomáhá více Ukrajině než vlastní zemi.

⚠️ „Potírání dezinformací a podvratných ruských operací vůči zranitelné části české společnosti označil za „boj pravdy proti lži“.

„Abychom byli úspěšní, musíme splnit některá kritéria. Pravda musí být jasná, rychle sdílená, pochopitelná a musí ji říkat osobnost, která má důvěru. Pak máme šanci, že uspějeme. Nedokážeme obrátit lidi, kteří jsou už ovlivnění dezinformacemi. Musíme se zaměřit hlavně na skupinu, která je zranitelná. Ten úkol je hlavně na politicích a novinářích.“

Foltýn (Vojenská policie)

⚠️ „Je to ještě horší, než jsme dokonce tvrdili, když nás nazývali protiruskými štváči. Dlouhé roky jsme před působením Ruska spolu s dalšími lidmi z bezpečnostní komunity varovali. Stát však dostatečně neposlouchal.“

⚠️ „Cokoli, co je sjednocující, je cílem informačních operací Ruska. Dlouho jsme se nebránili a to byla jedna z našich chyb. Dávalo to prostor pro radikální názory. Ale vše má hranice, i když je to demokracie. A tu hranici musíme pojmenovat.“

Beroun (Vojenské zpravodajství)

⚠️ „Vlivové působení Ruska v Česku má dlouhou tradici. Stát by měl najít cestu, jak omezit ruské působení v kybernetickém prostoru.“

⚠️ „Na začátku války Česko nebylo úplně připravené, nemělo strategii pro to, jak postupovat. Stále v tom plaveme.“

Ambiciózní hloupý politik je nejnebezpečnější. Nejenže nepozná nebezpečí, ještě je pro své mocenské choutky velmi často jeho užitečným idiotem (tohle vyplodil po volbách 2017).

🏇 Boj s dezinformačním působení Ruska se zatím projevuje perzekucí Jany Peterkové, nebo Tušla s Čermákem (mají minimální dosah mimo svou bublinu), zatímco na Parlamentní listy se chodí politici, včetně vládních, sebeprezentovat a do televize Prima CNN zvou otevřené ruské kolaboranty šířit ruské narativy, toho co se ve světě i doma děje, prakticky každý den.

Buď tedy ve válce jsme a pak je třeba podle toho jednat a nebo nejsme a pak je třeba přestat lhát, že v ní jsme. Jsme v situaci, kdy řeči a tweety nestačí. Ta doba už je definitivně pryč a já bych byl rád, kdyby mě stát, za peníze, které mu odevzdávám na daních, skutečně před působením fašistického Ruska chránil.

Přesně o tomto dnes mluvil šéf BIS. Zaznívá v různých personálních obměnách prakticky denně z obrazovek Prima CNN …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh