Sešlosti našistů na ruské ambasádě

Každý rok 9. května sezval ruský velvyslanec v ČR na půdu ambasády své věrné, aby jako oslavili vyhnání nacistů v roce 1945 a následnou okupaci sovětských komunistů.

Pozvání dostalo vždy několik set občanů ČR, veteráni, politici, umělci. Ti všichni dělali křoví těm nejdůležitějším. Navazovala se spojenectví, získávaly kontakty.

Avšak minimálně od roku 2014 byla účast na této akci společenským a politickým faux pas.

Dá se se najisto předpokládat, že se to na srazu hemžilo ruskými agenty z obou stran, jak tajnými z FSB a GRU, tak i placenými kolaboranty z našich řad.

Škoda jen, že silové složky nechávají tuto vlivovou skupinu ovlivňovat veřejné mínění ještě i dnes, v době otevřené války Ruska proti západ a proti nám, bývalým sovětským satelitům, zejména.

Galerie galérky z roku 2015 – 2019. Možná po shlédnutí těchto fotek, bude už leccos, co vidíme a slyšíme ve veřejném prostoru, jasnější …

Čtyři Rusové, s občanstvím RF je jen třetí zleva
,,Nedůvěřuji NATO, věřím Rusům, když tvrdí, že na východní Ukrajině nejsou. Je tam občanská válka. Sankce proti Rusku nejsou řešením.“
Ruští kolaboranti tleskají při jednom z projevů na ruské ambasádě
Ministryně průmyslu a obchodu za ANO Matra Nováková
Jaroslav Foldyna. Vždy spolehlivě na straně nepřítele
Manželé Nečasovi. Nedivte, byl to premiér Petr Nečas, který oficiálně odpískal zahraniční politiku lidských práv, nastolenou Václavem Havlem. Nazval to ,,koncem Dalajlámismu“.
Zemanův Ústavní právník Aleš Gerloch
Bývalá šéfka ERÚ Alena Vitásková. Kandiduje v prezidentském klání s přímou podporou současné hlavy státu.
Tanečník (balet) Vlastimil Harapes, ANO jej neúspěšně nasadilo v Praze do senátních voleb
Radmila Kleslová. Důstojnice StB, letos kandiduje komunálních volbách za ANO v Praze
Jiří Weigl, ředitel Institutu Václava Klause
Jiří Hynek, neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2017, úspěšný lobbista prosazující prozbraňové zákony přes politiky ve sněmovně i senátu
Roman Šmucler.
Jan Mládek (vlevo) exministr průmyslu a obchodu (ČSSD)
Se Svatojiřskou stuhou Zdeněk Zbytek. Bývalý vysoký důstojník komunistické armády, dnes ruská vlivová osoba, která má v pronájmu část ruského velvyslanectví. To on prostředníkem mezi Rusy a Milošem Zemanem, když jej vyzvali, aby se vrátil z politického důchodu a kandidoval na hlavu státu.
Europoslankyně za KSČM a dnešní předsedkyně strany Kateřina Konečná.

Martin Pecina a Jan Veleba. Zemanův ministr vnitra a předseda Zemanovy strany SPOZ

Cyril Svoboda, ministr zahraničí, ministr vlád ČSSD i ODS
Bezpečnostní expert ČSSD Jeroným Tejc (zvažovaný kandidát na vnitro) a Josef Středula, současný kandidát na hlavu státu
Dva tehdy čerství Pirátští politici dorazili v roce 2018 taky. Po kritice veřejnosti i spolustraníků se za několik dní za svou účast omluvili.
Jan Kohout, Zemanův ministr zahraničí, nepřekvapivě člen Socialistického svazu mládeže a KSČ
Miliardář David Beran, mj. Profi Credit, spoluzodpovědný za statisíce Čechů uvízlých v exekučních pastích
Dva poslední čeští prezidenti a ruský velvyslanec Zmejevskyj
Tomio Okamura
Zemanův ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr
Politický expert Parlamentních listů a konfident StB Zdeněk Zbořil.

Bez fotografické dokumentace například proběhla i účast Jana Hamáčka, Dominka Duky, na fotkách jerještě vidět mnoho českých komunistů komunistů a figurek spjatých s Hradem (protokolář Kruliš, Milan Rokytka).

Z fotek by se mohlo zdát, že se na velvyslanectví Ruské federace z politiků protočil i po okupaci Ukrajiny kde kdo, ale tak tomu není. Většinou jde o stejných cca 20 politiků a asi zrovna tak velkou skupinu vlivových osob, z jejichž osobního a profesního života se dá zjistit větší či menší afinita k současnému Putinovu Rusku.

Hlídejme si záda.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh