Slováci stíhají Ruskem placené kolaboranty. A co my?

Slovenské bezpečnostní služby vyhostily v posledních dnech ze země tři ruské „diplomaty“. Včera pak oznámily, že v návaznosti na tuto skutečnost NAKA (Národní kriminální agentura) zadržela tři slovenské občany jako ruské agenty.

Jde o plukovníka ze slovenského ministerstva obrany, příslušníka Slovenské informační služby (SIS) a osobu, která je spojena s dnes již vypnutým webem Hlavní zprávy, který měl ve slovenské dezinformační scéně podobně dominantní postavení, podobné jaké mají v České republice Parlamentní listy.

Mimo jiné to ukazuje na úzké propojení ruských tajných složek, pracujících proti nám, s dezinformačním ekosystémem.

Rozbít tyto struktury je proto v našem nejužším bezpečnostním zájmu. Na Slovensku i v Česku.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Tyto tři zadržené osoby uplácel vojenský přidělenec ruské ambasády v Bratislavě Sergej Solomasov.

Schůzka s Bohuš Garbárem, z dezinfowebu Hlavné správy, tak jak ji zaznamenaly tajné služby, unikla do médií. Insideři se shodují, že patrně proto, aby tato zjištění proruská garnitura ve slovenských bezpečnostních složkách (je tam situace v tomto směru horší než u nás) nezametla pod koberec.

Solomasov v této nahrávce verbuje Garbára na spolupráci pro ruskou rozvědku. Jedná se o setkání v parku v roce 2021, které zachytily slovenské bezpečnostní složky speciální technikou. Slovenští zpravodajci napřímo nahráli konspirační schůzku ruského vojenského přidělence s jeho agentem, který provozuje dezinformační web. Včetně předání finanční odměny.

Nedělejme iluze. U nás je to úplně stejné. Ideální by bylo alespoň zjištění BIS (klidně až zpětně) odtajnit a ukázat veřejnosti fakt, že toto se v zemi skutečně odehrává a předestřít způsoby jejich práce.

Jeden příklad za všechny níže. Celý starší příspěvek k tomuto zde. Mimochodem, ten příspěvek je starý čtyři roky a nejde o žádné utajované skutečnosti. Ruští kolaboranti tu opanovali jak debatu o migraci, tak i Covidu, infiltrovali se do vysoké politiky (Zeman, Hrad, KSČM, SPD, Foldyna, Hašek, Vondráček, Valenta …). Víme to všichni.

Není k dispozici žádný popis fotky.
Není k dispozici žádný popis fotky.
Šampion měsíce: Žarko Jovanovič a pěšáci české extremistické a  dezinformační scény – Manipulátoři.cz
Není k dispozici žádný popis fotky.
Není k dispozici žádný popis fotky.

Problém je, že část těch lidí je pečená, vařená na Hradě a ani tato vláda nepůjde do jiného než kosmetického, střetu s prezidentem.

Ten by totiž musel putovat rovnou do vazby, tak jako jeden z těchto slovenských kolaborantů. Plus Mynář, Nejedlý, Ovčáček a další.

Ti všichni tu celé roky pracovali ve prospěch nepřítele.

Úvodní obrázek: Ruští kolaboranti Jovanovič a Černohorský (mimochodem: momentálně stíhán za podporu ruské okupace Ukrajiny) ve volebním štábu Miloše Zemana při jeho II. vítězství.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh