Slováci stíhají Ruskem placené kolaboranty. A co my?

Slovenské bezpečnostní služby vyhostily v posledních dnech ze země tři ruské „diplomaty“. Včera pak oznámily, že v návaznosti na tuto skutečnost NAKA (Národní kriminální agentura) zadržela tři slovenské občany jako ruské agenty.

Jde o plukovníka ze slovenského ministerstva obrany, příslušníka Slovenské informační služby (SIS) a osobu, která je spojena s dnes již vypnutým webem Hlavní zprávy, který měl ve slovenské dezinformační scéně podobně dominantní postavení, podobné jaké mají v České republice Parlamentní listy.

Mimo jiné to ukazuje na úzké propojení ruských tajných složek, pracujících proti nám, s dezinformačním ekosystémem.

Rozbít tyto struktury je proto v našem nejužším bezpečnostním zájmu. Na Slovensku i v Česku.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud mě chcete také podpořit, můžete prostřednictvím služby Donio.cz

Tyto tři zadržené osoby uplácel vojenský přidělenec ruské ambasády v Bratislavě Sergej Solomasov.

Schůzka s Bohuš Garbárem, z dezinfowebu Hlavné správy, tak jak ji zaznamenaly tajné služby, unikla do médií. Insideři se shodují, že patrně proto, aby tato zjištění proruská garnitura ve slovenských bezpečnostních složkách (je tam situace v tomto směru horší než u nás) nezametla pod koberec.

Solomasov v této nahrávce verbuje Garbára na spolupráci pro ruskou rozvědku. Jedná se o setkání v parku v roce 2021, které zachytily slovenské bezpečnostní složky speciální technikou. Slovenští zpravodajci napřímo nahráli konspirační schůzku ruského vojenského přidělence s jeho agentem, který provozuje dezinformační web. Včetně předání finanční odměny.

Nedělejme iluze. U nás je to úplně stejné. Ideální by bylo alespoň zjištění BIS (klidně až zpětně) odtajnit a ukázat veřejnosti fakt, že toto se v zemi skutečně odehrává a předestřít způsoby jejich práce.

Jeden příklad za všechny níže. Celý starší příspěvek k tomuto zde. Mimochodem, ten příspěvek je starý čtyři roky a nejde o žádné utajované skutečnosti. Ruští kolaboranti tu opanovali jak debatu o migraci, tak i Covidu, infiltrovali se do vysoké politiky (Zeman, Hrad, KSČM, SPD, Foldyna, Hašek, Vondráček, Valenta …). Víme to všichni.

Není k dispozici žádný popis fotky.
Není k dispozici žádný popis fotky.
Šampion měsíce: Žarko Jovanovič a pěšáci české extremistické a  dezinformační scény – Manipulátoři.cz
Není k dispozici žádný popis fotky.
Není k dispozici žádný popis fotky.

Problém je, že část těch lidí je pečená, vařená na Hradě a ani tato vláda nepůjde do jiného než kosmetického, střetu s prezidentem.

Ten by totiž musel putovat rovnou do vazby, tak jako jeden z těchto slovenských kolaborantů. Plus Mynář, Nejedlý, Ovčáček a další.

Ti všichni tu celé roky pracovali ve prospěch nepřítele.

Úvodní obrázek: Ruští kolaboranti Jovanovič a Černohorský (mimochodem: momentálně stíhán za podporu ruské okupace Ukrajiny) ve volebním štábu Miloše Zemana při jeho II. vítězství.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh