Společnost pro obranu svobody projevu působí spíš jako výsadek ruské páté kolony v ČR

První díl

Prý bojují za svobodu. Záhadou je, že téměř vždy, když se dotkne části jejich členů (netvrdím, že proruští jsou úplně všichni), nějaké společensky nebo politicky disruptivní téma, vyleze z nich nachlup stejný názor, jaký prezentují domácí proruské kanály, nebo rovnou ruské propagandistické programy.

Zmocněnec vlády pro dezinformace Michal Klíma, kterého vláda odvolala patrně i na nátlak podobných partiček s přesahem do politiky, si v rozčilení a zklamání příliš servítky nebral. A můžeme věřit, že jakožto člověk zevnitř, má přece jen větší náhled na stav věci, než my tady zvenčí, čerpajíc toliko z otevřených zdrojů.

„Naší Společnosti pro obranu svobody projevu se v poslední době podařilo ve spolupráci s dalšími organizacemi a odvážnými publicisty přispět ke zrušení agendy vládního zmocněnce pro dezinformace a přesvědčit významnou část koaličních poslanců o škodlivosti nové legislativy v této oblasti.“

Zdroj, zakladatel iniciativy Vlastimil Veselý

Jen na úvod tedy:

A je to přesně tak, nikdo ze spolku vyloženě neadoruje Putina, aspoň ne v posledním roce, ale shoda narativů ruské dezinformační propagandy s tím, jak veřejně vyjadřují členové tohoto spolku, je větší než malá. A to nejen v rusko – ukrajinské válce.

Ukážeme si na mnoha konkrétních příkladech.

Těžko říci, jaký je jejich původní záměr, ovšem ruskou propagandu do společnosti tlačí celkem usilovně. V takové sestavě ovšem není divu.

Subjektivně bych řekl, že jde o jedince, kterým je malá zlatá klec v níž žijí a tak jim z toho vychází setrvalá kritika všeho, co západ dělá a z logiky věci se pak chytají ruské propagandy, která na neobjektivní kritice našich společností stojí. Ruku v ruce s tím jde pocit zneuznání, protože zatímco si myslí (alespoň ti, které znám), že jsou pro naši republiku nepostradatelní, života běh je odsunul na okraj a oni nejsou vidět a slyšet tak, jak by si podle jejich mínění zasloužili.

Není divu při takové sestavě i názorech 🙂

Vezmeme tu pátou kolonu Ruska v Česku a její souběh letem světem, na všechno není místo. Což tedy už samo o sobě o něčem svědčí.

Cílem Ruska, který u nás prosazují autoři dezinformačních webů spolu s aktivisty předstírajícími boj za svobodu projevu, není v této fázi ovlivnit myšlení občanů, aby plně podporovali ruské vidění světa. Cílem je oslabit prozápadní orientaci společnosti rozšiřováním pochybností a relativizací skutečnosti.
Michal Klíma, vládou jmenovaný a po nátlaku výše zmíněných vládou odvolaný, zmocněnec pro boj s dezinformacemi

Zakladatelé spolku

Daniel Vávra, známá figurka sociálních sítí. Je vysoce hodnoceným vývojářem, protože mu ale jinde něco chybí získal pocit, že rozumí všem sférám života a společnosti. Kam jinam to může člověka dovést než k dezinformacím, spikleneckým teoriím a pohrdání civilizací, která je nejbohatší a nejbezpečnější na světě? Nebo co za tím je, že člověk, který by mohl sklízet jenom uznání za svůj profesní život, ze sebe veřejně dělá veskrze směšnou figurku?

Několik příkladů, jak popřít sám sebe. Můžeme si pomoci ostříleným ruským mottem: Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.

Vávra varuje před cenzurou, protože pak prý lidi budou přijímat ruskou propagandu snáze, zatímco ji sám rozšiřuje i bez cenzury

A co tu máme ohledně současné rusko-ukrajinské války? Třeba toto:

Jde o situaci, kdy západní státy a rozvědky informovaly, že invaze se blíží a začne v nejbližších dnech. Víte, co psala celá ruská pátá kolona v ČR v té době? Jasně, „Rusko na nikoho nezaútočí, vy (západ) akorát strašíte.“

Další masivní narativ ruské propagandy: Nacismus na Ukrajině (ostatně to má u příjemců propagandy útok na tuto nezávislou zemi ospravedlnit). A co na toto téma píše Vávra?

Ano, nějaké neonacisty má v Evropě každá země, nejvíc tedy samotné Rusko. Když ale chcete seriózní, v kontextu rámovanou informaci a ne přežvejk Kremlu, musíte jinam. A zaplať bůh, někdy sem. Viz:

Dál. Co třeba takové demonstrace v Bělorusku proti zfalšovaným prezidentským volbám v roce 2020? Co hlásaly kanály ruské propagandy v prvních dnech? Že jde o partičky násilníků, kteří mají za západní peníze vyvolat další barevnou revoluci. A co Daniel Vávra?

(Že demonstrantů je opravdu málo, skutečně ukazovaly právě ruské a proruské weby, které si vybíraly záběry tak, aby tomu tak bylo. Kdo nešel jen po dezinfosračkách, našel si úplně v pohodě, že lidí v ulicích byly desítky tisíc a později i víc).

Zdroj je tady. Je to ovšem už repase původního, Vávra totiž tak mohutně šlápl vedle, že původní příspěvek smazal a napsal další, kde svá tvrzení vyhlazoval, protože úplně všem bylo už v tu dobu jasné jak , co a proč se v Bělorusku děje. Jo, nekonzumuj dezinfo, nekonzumuj, dezinfo, nekonzumuj dezinfo. Vtip spočívá v tom, že Vávra si skutečně myslel, co v tom textu napsal, jinak by to nezveřejňoval. Jenže tento náhled událostí se nikde jinde než na „alternativních zdrojích“ dozvědět nemohl.

A co takové poslední prezidentské volby v USA? Co tvrdí ruská propaganda? Byly zfalšovány, předesílá (předesílala) jeden vyprefabrikovaný důkaz za druhým, ačkoli všechny soudy ohledně sčítání a výsledků – a to i v republikány ovládaných státech -rozhodly, že volby proběhly v pořádku. A co píše pan Vávra?

A nakonec třeba očkování. Ruská dezinformační operace s narativem: západní státy odmítají naši vakcínu Sputnik (Rusové nedodali dokumentaci ke schválení), tamní politici jsou tak zodpovědni za smrti svých občanů. A co píše pan Vávra?

Za mě je to až krystalicky jednoduché. Vávra si každodenně čítává v dezinfowebech (aby se dozvěděl skutečnou pravdu, kterou vám mainstreamová média neřeknou!!!) a za prvé nechce přijít o své zdroje a za druhé o možnost moudra tam načerpaná publikovat, tak si -vědom svých možností – založil iniciativu proti cenzuře. Ve skutečnosti na neomezené možnosti publikovat dezinformace. Což v situaci, kdy jsou tyto dezinformace používány jako zbraň proti naší zemi je aktivita, ohrožující vnitřní bezpečnost státu.

Bohužel ve vedení země jsou i lidé, kterým možnost hlásat dezinformace bez omezení dává smysl a tak je na řadě občanská společnost a média. Protože šiřitel dezinformačního obsahu Daniel Vávra za svou věc bojuje

Prostě tak dlouho bojuješ za svobodu projevu šířením dezinformací, až si tě všimnou a ocení na Sputniku, no… Za mě cajk. Svůj k svému.

Druhý zakladatel iniciativy Vlastimil Veselý

Tady netřeba ztrácet čas, to je klasický chcimír, šířící teze ruské propagandy i teď.

Obrana dlouholetého ruského kolaboranta děkana VŠE Ševčíka, který se motal i u útoků našistů na Národní muzeum

Ani slovo a napadení nezávislého evropského státu vraždícími hordami Rusů. Ovšem pomoc tomuto napadenému státu, to je to zrada našich politiků! Kdo to říká? Ruské dezinfo kanály, ruští kolaboranti v ČR … a zakladatel spolku na obranu svobody slova …

Tady máte všechno: Bez ruského plynu nelze existovat, ideologie (našich politiků) nad zájmy občanů, ruská vlivová osoba Vitásková, největší dezinformační web v zemi jako zdroj. Společnost na obranu svobody projevu, chápete, ne?

… a tak nějak pořád dokola. Prostě loňské jaro (doba zavádění sankcí a opuštění ruského fosilního trhu) ruské páté kolony v zemi

dtto. Pokud přestaneme platit Rusku za jeho plyn (a podporovat tak jeho válku v Ukrajině) nastane rozvrat, zmrzneme a skončíme bez práce na ulici… Zívám.

Další klasika, chcimírum hungarium: „Maďarsko -levné energie, hájení zájmů občanů!“ Největší inflace v Evropě, přídělově PHM, atd. Nechce zatáhnout zemi do války – další mantra ruské propagandy. Právě podporou Ukrajiny zabraňujeme tomu, aby byla naše země blíž k válce, což by se s úspěchem Ruska stalo.

Zasedání naší vlády v Kyjevě, aneb slzy kolaborantů nad gestem sounáležitosti s Ruskem okupovanou zemí.

Lipavský je ostuda republiky! A Dominik Hašek taky! Nesmíme diskriminovat lidi, kvůli jejich národnosti!!! A kolik si myslíte, že tento dobrý člověk vypotil za rok války mediálních výstupů o ruském vyvražďování Ukrajinců, únosech jejich dětí, nebo znásilňování jejich žen? 🙂

Ruští kolaboranti nic víc.

Tento malý přehled z veřejných zdrojů se týkal jen dvou zakladatelů iniciativy za možnost neomezeného šíření dezinformačního obsahu. Další členové této povedené partičky příště.

Vzhledem k tomu, že k nim patří i Zwyrtek Hamplová, Drulák a další, bude jistě o čem psát

Jak, že se to oficiálně jmenuje? 🙂

Pokud je posláním stránky Visegradský jezdec mj. i bojovat proti ruské propagandě a šiřitelům jejich narativů v naší zemí, nelze obejít tuto výkonnou pátou kolonu Ruska v zemi, která má, jak sami přiznávají přesah i do nejvyšších pater politiky.

Naposledy se o tom přesvědčil vládou jmenovaný zmocněnec pro dezinformace.

Úvodní screen se netýká blokace mého profilu, já jsem s touto skupinkou nikdy nepřišel do přímého styku.

EDIT: Tak po zveřejnění tohoto materiálu už zablokován jsem. Obrana svobody projevu, chápete, ne?

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh