Stalin by byl spokojen. Únosy dětí do Ruska jako státní program.

Objevilo se video, či spíše jej zveřejnily oficiální ruské kanály, které potvrdilo, ruský program na unášení dětí z Ukrajiny do Ruska.

Což je mimochodem situace, kterou tuzemští kolaboranti měsíce usilovně vyvraceli.

Ruská představitelka v příspěvku říká, že jde o 120 dětí z Luhanské oblasti, tedy eventuálně z území již několik let Ruskem okupované Ukrajiny.

Nicméně i pokud by tomu tak bylo, jde o území, které si sice Rusko po násilné okupaci nárokuje, ale na které nemá z hlediska mezinárodního práva žádný nárok a tuto okupaci celý svět (až na pár Rusku zavázaných států jako Venezuela či Sýrie a Severní Korea) neuznává.

A z hlediska mezinárodního práva je ještě třeba zmínit dvě věci:

Za prvé, většinu Luhanské oblasti celou dobu války od roku 2014 kontrolovala Ukrajina a ztratila ji teprve s počátkem invaze a za druhé, těsně před únorovou oblastí uznalo Rusko Luhanskou lidovou republiku (nejen okupované části, ale celou oblast, tedy i tu Ukrajinci drženou část) jako samostatnou republiku.

Tedy i kdybychom přistoupili na ruskou zvrácenou a zločineckou logiku, právě unáší děti cizího státu.

A navíc část ruské praxe probíhá zhruba takto: Ruská administrativa nezákonně deportuje ukrajinské děti z nově okupovaných území do „LNR“ a „DLR“ (tedy z nově obsazeného území Ukrajiny do okupovaných separatistických republik)a později do Ruska. Například v době zabýrání území Maroupolu bylo v průměru 80 dětí denně přepravováno z Mariupolu do vesnice Bezimenne v Novoazovskyj rajónu na okupovaných separatistických územích. 

Pak je tu další video, které ukazuje podobný odsun dětí z ukrajinského a okupovaného Doněcku, (tedy tentokrát z druhé separatistické republiky, kterou Rusové jmenují jako Doněckou lidovou republiku) kamsi na území Ruské federace.

V roce 2022 a navíc v Evropě, nepředstavitelné. Nucená evakuace dětí je přímým porušením práv dětí a porušením Úmluvy OSN o právech dítěte a násilná deportace dětí je zakázána Ženevskou úmluvou (IV) z roku 1949, zejména články 4, 49 a 147.

Tohle svět prostě nemůže nechat být.

Hlavní úřady a jejich představitelé Ruské federace zodpovědné za deportace ukrajinských dětí do Ruska

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh