Sto lží Andreje Babiše, díl II.

Grafik a programátor Vladimír Adamovský si dal tu práci, že vybral z velkého množství vzorek stovky lží Andreje Babiše, kterými manipuloval veřejnost, sestavil je do jednoho odkazu a odzdrojoval je.

Mám pro vás jejich druhou várku, opět doplněnou i o moje odkazy k daným lžím.

První díl se nachází tady.

Myslím, že by se tento materiál dal s úspěchem používat jako argumentář, či jako email, co by protihráč řetězových mailů.

Lež číslo 11.

Určitěurčitě se to udělalo správněBylo to devětkrát kontrolováno.“

(O projektu Čapí hnízdo, resp. o žádosti o dotace na něj)

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Výrok je nepravdivý, protože v současnosti bylo rozhodnuto o vrácení padesátimilionové dotace, o kterou v kauze jde, a také kvůli předchozí pokutě, již farma Čapí hnízdo musela zaplatit. (Jde o třetí výrok v odkazu).

V tzv. kauze Čapí hnízdo je Andrej Babiš obviněn z podvodu při čerpání dotace – účelové vyvedení společnosti ZZN AGRO Pelhřimov (následně farma Čapí hnízdo) z holdingu Agrofert tak, aby firma získala dotaci určenou pro malé a střední podniky.

Už v roce 2011 byla firmě Čapí hnízdo udělena šestimilionová pokuta (vč. penále) za neoprávněné čerpání dotace.

Přidělením dotace se zabýval i Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Ve své závěrečné zprávě dospěl ke zjištění, že příjemce dotace uvedl nepravdivé informace a důležité informace zatajil.

Dále: Čapí hnízdo není moje. Hitparáda výroků AB k jeho dotační kauze tady.

Další databáze faktů k dané kauze z dílny HlídacíPes.org

Lež číslo 12.

“Neměli bychom se strašit druhou vlnou, jsme na ni připraveni. Vůbec nechápu jaký plán po nás opozice chce. Když budeme mít pocit, že je nějaký vyšší výskyt, budeme samozřejmě rychle reagovat, ale už to nikdy nebudou plošná opatření.

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lží:

Druhá vlna pandemie z nás dělá Italy.

Česko muselo požádat ostatní státy EU o pomoc s pandemií. Centrála hasičského záchranného sboru od neděle poptává plicní ventilátory a přístroje na podporu dýchání pro české nemocnice. 

Dále: Česko znovu zavádí plošná opatření.

Dále: Adam Vojtěch: “Proto tedy jsme se rozhodli, že od 1. 9. 2020 zavádíme povinnost plošného nošení roušek ve všech prostředcích veřejné dopravy v České republice včetně meziměstských spojů. Stejně tak bude povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorech, jako jsou obchody, obchodní centra, pošty, úřady, a na vnitřních hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků.

Dále: Ještě připomínám, že podzimní vlnu zásadním způsobem ovlivnilo lavírování premiéra, který nechtěl dělat velká opatření před krajskými volbami. Stejně tak v rozporu s jeho výrokem, vláda prakticky žádnou strategii v boji s C 19 neměla, viz text:

Září 2020: Hroutí se systém trasování nakažených. Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že je to klíčový nástroj boje proti viru. Dohledat všechny rizikové kontakty je pro hygieniky už nemožné. Premiér Andrej Babiš (ANO) opozici v jedné z debat ve sněmovně vybízí, aby místo covidu řešila zahrádkářský zákonVláda odmítá zavést výraznější opatření.

V říjnu pak o Česku točí reportáž CNN jako o zemi, která má na milion lidí nejvíc nových případů na světě.

Jak pan Babiš pravil, tak se (ne)stalo…

Lež číslo 13.

„Novela o drahách leží ve sněmovně už od jara… Opozice nás teď kritizuje místo, aby to podpořila okamžitě a aby se to schválilo, tedy samozřejmě je to celé zabržděno.“

Andrej Babiš svádí vysoký počet nehod vlaků na opozici, která má brzdit přijetí drážního zákona. Jenže zákon není schválen kvůli neschopnosti vlády. (Na nehody nemá zásadní vliv).

Lež Andreje Babiše zde. Čas cca 12:50

Vyvrácení lži:

Zastupitel Říčan Kozák dokázal Babišovi, že v „Čaulidi“ lže. Neschopnost své vlády svádí na opozici.

Novelu poslala do sněmovny vláda 24. června. Novela tedy „neležela ve sněmovně od jara“.

Fakta jsou totiž jiná. Hnutí ANO řídí ministerstvo dopravy 6,5 roku. Za tu dobu nezvládlo novelu připravit. Dále, Babiš má s ČSSD i KSČ(M) ve sněmovně většinu. Je schopen parlamentem „protáhnout“ prakticky cokoliv. Jen v případě novely zákona o drahách nejde o peníze Agrofertu, tak ho to dosud nezajímalo.

To se nám to lže, když nám v Čau lidi! nikdo nemůže oponovat, že?

Lež číslo 14.

„Já jsem to vyhrál, ten soud. A znovu to vyhraju. Protože jsem nikdy nespolupracoval, nic jsem nepodepsal, žádný důkaz neexistuje.“

Pan Babiš o své spolupráci s komunistickou tajnou službou StB.

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lží:

O prohraném soudu premiéra, kde potvrdilo, že udavačem byl, jsem psal v prvním díle, nyní tedy nejaktuálnější potvrzení faktu, že premiér o svém udávání spoluobčanů StB za peníze lže.

Důkaz místo lží.

Lež číslo 15.

„Budu-li premiérem, tak po čtyřech letech v politice skončím.“

Andrej Babiš po minulých volbách.

Lež Andreje Babiše zde. Bod jedna v odkazu.

Vyvrácení lží:

Tentokrát není komentáře třeba, jen dodávám, že pan Babiš tvrdil i to, že nikdy nechce jít do politiky.

Premiér, který už letos nekandiduje 🙂

Lež číslo 16.

„Deficit je ztráta. Kdyby mi někdo sestavil byznys plán se ztrátou, tak ho vyhodím.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lží:

Schodek rozpočtu by měl podle Babiše zůstat 40 miliard korun (2019, tedy ještě před Covidem)

Netřeba doplňujícího komentáře.

Dále: A dnes? Bilion za tři roky. Babišova vláda naplánovala další rekordní schodky.

Přičemž připomínám, že podle Národního kontrolního úřadu (NKÚ) na sanování situace s Covidem jde jen polovina nárůstů výdajů vlády.

Zbytek je “projídání“ peněz na nesystémové kroky.

Obsluha státního dluhu, vytvořeného Babišovou vládou, nás stojí ročně 50 miliard korun.

“Deficit je ztráta. Kdyby mi někdo sestavil byznys plán se ztrátou, tak ho vyhodím.“ Konec ministryně Schillerové je tedy nezvratný 🙂

Lež číslo 17.

„Já můžu tady veřejně prohlásit na zdraví mojich čtyř dětí a dvou vnuček, že já v žádném případě nebudu nikdy zasahovat do práce redaktorů v Mafře.“ 

Andrej Babiš po koupi MFD, iDnes a Lidových novin.

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lží:

Andrej Babiš volá do Lidových novin a kritizuje to, že o něm nepíší.

Dále: Tajně pořízený zvukový záznam, na kterém s redaktorem Mf Dnes Markem Přibilem probírá strategii publikování kompromitujících textů na své politické soupeře především z ČSSD, před minulými volbami.

Ano, jak už víme, na jeho dětech záleží panu premiérovi velmi.

Lež číslo 18.

„Naše zákony mohou vykládat jen naše soudy. Ty nemají co interpretovat nějací auditoři z Evropské komise.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Evropská komise může a v některých případech i musí pro vnitřní potřeby (například pro účely auditu) interpretovat české právo, pokud to vyplývá z logiky předpisů práva EU.

Duo Babiš &Zeman si premiérovu beztrestnost poněkud posychrovalo…

Lež číslo 19.

„To kvůli tradičním demokratickým stranám ČR vrátila Evropské unii už 35 miliard, protože špatně spravovaly, rozumějte rozkrádaly evropské fondy.“

Lež Andreje Babiše tady a v tištěném Právu dne 4. 12. 2019

Vyvrácení lži:

Čisté korekce byly za programové období 2007–2013 aplikovány v celkové výši 1,14 miliardy korun, tedy asi ve výši jedné třicetiny částky, kterou uvádí pan Babiš.

Tuto částku nelze znovu použít a představuje snížení alokace pro členský stát. Část těchto čistých finančních oprav je nicméně stále předmětem sporu mezi ČR a EK.

Obrázek z dílny @uywube připomíná, že premiéra v jeho zlodějnách u EU vykoupali Transparency International (na obrázku bývalý ředitel Ondračka) a Pirátská strana. To na jejich podněty začala EU Babiše vyšetřovat.

Lež číslo 20.

„To není závěr nebo stanovisko Evropské komise, ale je to závěrečná zpráva auditorů jednoho z generálních ředitelství Evropské komise.“

Premiér o konečném verdiktu auditorů EU (EK), který potvrzuje, že podniká ve střetu zájmů.

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Takový výklad ale na přímý dotaz Radiožurnálu odmítl v neděli večer mluvčí Evropské komise: „Skutečně jde o finální zprávu.“ Až do Česka dorazí český překlad zprávy, začne podle něj běžet dvouměsíční lhůta, během které mají tuzemské úřady uvést navržená opatření do praxe.

Dále: Auditní zpráva byla napsána dvěma generálními ředitelstvími Evropské komise, která jsou klíčovou administrativní součástí Evropské komise.

Já mu to věřím. Můžeme ho ale nechat odstoupit my. Příští víkend.

 🏇 Co teď? Já nevím, asi přečíst a sdílet, ne?

Díl číslo tři zítra.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh