Sto lží Andreje Babiše, díl III.

Grafik a programátor Vladimír Adamovský si dal tu práci, že vybral z velkého množství vzorek stovky lží Andreje Babiše, kterými manipuloval veřejnost, sestavil je do jednoho odkazu a odzdrojoval je.

Mám pro vás třetí desítku jeho výběru, opět doplněnou i o moje odkazy k daným lžím.

První díl se nachází tady a druhý zde.

Myslím, že by se tento materiál dal s úspěchem používat jako argumentář, či jako email, co by protihráč řetězových mailů.

Lež číslo 21.

„Když v roce 2016 Sobotka s Kalouskem zjistili, že ANO má vysoké preference, vymysleli lex Babiš. Když jsem podle něj v roce 2017 vložil firmu do svěřenských fondů, tak přišly na řadu korunové dluhopisy. Před sněmovními volbami pak rozehráli Čapí hnízdo.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lží:

Bohuslav Sobotka ani Miroslav Kalousek nebyli předkladateli tzv. lex Babiš, ani pozměňovacích návrhů k němu. Stejně tak nevyvolali před volbami v roce 2017 hlasování o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. PS o tom hlasovala dle jednacího řádu v reakci na žádost Policie.

Co se týče kauzy Čapí hnízdo, tak Policie ČR začala vyšetřovat v září 2015 možný dotační podvod na základě tehdy anonymního trestního oznámení  občana Tomáše Kaplera.

Jak to, že ukradnu miliardy a vše nakonec krachne na pár miliónech z Čapáku? Samé otázky…

Lež číslo 22.

“Senát odmítá většinu vládních návrhů a priori, jen proto, že jsou naše.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Ze 17 dosud projednaných návrhů zákonů, které předložila do jeho výroku, druhá vláda Andreje Babiše, jich Senát 12 schválil a 5 vrátil s pozměňovacími návrhy. Zamítnut nebyl ani jeden návrh.

Vztah pana Babiše k senátu je ambivalentní 🙂

Lež číslo 23.

„Celoročně a vždycky na konci roku snižujeme dluh a tak to půjde dál a jsme jedni z nejlepších.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Český dluh klesá každoročně pouze při vyjádření v podílu ku HDP. V absolutním vyjádření ale v posledním roce vzrostl. Rovněž není možné tvrdit, že se dluh snižuje celoročně, což vychází z podstaty řízení státní pokladny.

Každopádně, vzhledem k tomu, co provádí s veřejnými financemi duo Babiš & Schillerová, už je to asi jedno.

Což bolo, to bolo, terazky som druhý nejhorší z EU.

Lež číslo 24.

„Normální by přece bylo, že by ve vládě sedělo ANO, Piráti a STAN. Protože my jsme protikorupční hnutí proti tradičním stranám. Piráti a STAN nejsou tradiční strany, takže logicky i programově jsme si byli blízcí. Ale oni a priori nechtěli.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Ochotu parlamentních stran vyjednávat s hnutím ANO o účasti na vládě či její podpoře server Demagog.cz již několikrát ověřoval, včetně hnutí STAN a Pirátů. Oba zmíněné subjekty účast na vládě s hnutím ANO a priori nevyloučily, pouze stanovily nutné podmínky, které by vzniklá vláda musela splňovat., například být bez trestně stíhaných osob.

Předseda STAN v poslední TV debatě premiéra nenechal ani zavázat tkaničky. via @uywube

Lež číslo 25.

„Přestaňte se strašit. Nikdo netestuje tolik, co my. „

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lží:

Podle dat Národní agentury pro komunikační a informační technologie bylo Česko v době lži až na 21. příčce v porovnání s ostatními státy Evropské unie, co se týče počtu testů na 100 tisíc obyvatel. 

Vlastně to mohla být i pravda. Skoro nikdo netestoval, tak jako my.

Lež číslo 26.

„Jediná chyba, co jsem udělal, byla, že jsem uvěřil expertům na zdravotnictví v srpnu 2020, kdy říkali, že virus slábne, a já to bral jako hotovou věc.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Na jednání 20.8., kde „zrušil“ roušky navrhované Ministerstvem zdravotnictví, od expertů dostal doporučení roušky ponechat. Babiš však poslechl úředníka s názorem, který byl shodný s průzkumy ANO a velkou měrou se osobně podílel na rozjezdu podzimní vlny roku 2020.

Obrázek jako důkaz, via Hlídač státu

Lež číslo 27.

„Není pravda, že by naši zdravotníci neměli respirátory.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Stát zdravotníkům slíbil přes milion respirátorů, dodal 50 tisíc. 

Dále: Respirátory, pokud někomu chybí, rozvezu osobně, tvrdil Babiš, poté přiznal, že chybí.

Dále: Zdravotníci kritizují Babiše: „Používá respirátor, který ani my nemáme!“

Dále: „Bezesporu se bavíme o stovkách tisíc respirátorů, které potřebujeme sehnat, možná až kolem milionu respirátorů, které bychom potřebovali skutečně získat,“ řekl Vojtěch v Českém rozhlase.

K tomuto můžu samozřejmě dodat své osobní svědectví. A samozřejmě, že jsme v umolousané ústence (originální, nikoli šité), jež jsme měli dvě na den, nakonec nemocné Covidem přijímali.

Lež číslo 28.

„Někdo šíří po Facebooku nepravdivou zprávu, že budeme zavírat obchody. Není to pravda, nic takového jsme neřekli a neplánujeme.“

12. března 2020

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

14. března 2020: Vláda rozhodla o uzavření všech obchodů kromě prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic, atd.

Dále: Vláda zavřela restaurace a obchody, výjimku mají potraviny nebo lékárny.

Babišova férovka na vlastní občany a voliče.

Lež číslo 29.

„Díky nám se zrušilo 200 tisíc exekucí.“

Lež Andreje Babiše zde. Strana 4, vlevo nahoře.

Vyvrácení lži:

Premiér ve svém hlášení neříká pravdu. Vláda nepomohla k žádnému zastavení 200 tisíc exekucí dle rozhodčích nálezů, tyto exekuce stále běží. Naopak ministerstvo spravedlnosti, ale i ministerstvo práce a sociálních věcí ve věci odmítají činit kroky s tím, že to není jejich pravomoc.

Dále: Faltýnek hájí zájmy dluhových otrokářů Už roky blokuje ANO změny v zákonech, které by od dluhového otrokářství vedly ke splácení dluhů věřitelům

Dále: Měla na ministerstvu krotit exekuce. Faltýnek řekl, ať to vůbec neřeším, tvrdí Marvanová

ANO a jeho boj s exekucemi v reálu. Stránka z Faltýnkova diáře. Zdroj

Lež číslo 30.

“Nechci sdílet byty povinně, jak to mají v plánu Piráti, co chtějí nejdřív mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak vám tam někoho nastěhovat. Nejlíp nějakého migranta.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Sdílení aut i bytů či vítačské tendence Pirátů vůči migrantům ale takovými tématy nejsou — už proto, že většina voličů ví, že jsou to nikoliv reálná témata pro příští vládu případně vedenou Piráty, ale produkty Babišovy fantazie rozjitřené obavami o výsledek říjnových voleb.

Dále: odkaz na obě kapitoly v programu Pirátské strany.

Pan Babiš o Pirátech před tím, než zjistil, že budou jeho hlavním protikorupčním protivníkem a že mu osudově zavaří i v Bruselu.

  🏇 Co teď? Já nevím, asi přečíst a sdílet, ne?

Pomozte mi udělat z Babiše nevítěze.

Díl číslo čtyři zítra.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh