Sto lží Andreje Babiše, díl VIII.

Grafik a programátor Vladimír Adamovský si dal tu práci, že vybral z velkého množství vzorek stovky lží Andreje Babiše, kterými manipuloval veřejnost, sestavil je do jednoho odkazu a odzdrojoval je.

Mám pro vás čtvrtou jeho výběru, opět doplněnou i o moje odkazy k daným lžím.

První díl se nachází tady, druhý zde a třetí tady, další zde a už i pátý tady šestý tu a sedmý tady.

Myslím, že by se tento materiál dal s úspěchem používat jako argumentář, či jako email, co by protihráč řetězových mailů.

Lež číslo 71.

„Armádě jsme navyšovali rozpočet a modernizovali výbavu. Nové obrněné transportéry, radiolokátory, vrtulníky i tisíce nových útočných pušek a pistolí.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Ministerstvo obrany sice podepsalo smlouvy na nákup nových radiolokátorů, vrtulníků či pušek, ale nedávno přiznalo, že klíčovou zakázku na 210 pásových obrněnců podepsat během funkčního období nestihne.

Nákupy, které svět neviděl. Andrej Babiš

Lež číslo 72.

„Já chci jen dodat, že nosím respirátor dvojku, téměř všude. A měl jsem ho i na tom jednání. V místnosti bylo větráno a jsou tam vysoké stropy.“

Andrej Babiš vysvětluje proč nenastoupil povinnou karenténu, po kontaktu s nakaženou osobou kterou navíc vyhlásila jeho vláda

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Andrej Babiš nenastoupil na povinnou karanténu, přestože byl v kontaktu s nakaženou osobou. Bez respirátoru byl k vidění v té době mnohokrát.

Vysoké stropy…

Lež číslo 73.

„70% proočkovanosti populace by (pod mým osobním vedením očkování) Česko mohlo dosáhnout do konce léta.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži obrázkem:

Momentálně (začátek října) má ČR naočkováno asi 58 % populace…

Lež číslo 74.

“ 1. 4. 2021 musíme mít očkovací kapacitu 100.000 denně.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

I několik týdnů po avizovaném datu očkovalo Česko cca polovinu avizovaného počtu.

Premiér oznamuje republice, že zmocněncem za očkování bude on sám.

Lež číslo 75.

„Odpusťme (v době Covidu) maturity, tak jako to udělali na Slovensku.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Maturita na Slovensku se skládá z interní části (z ústní zkoušky a v případě jazyků také ze slohové práce) a u vybraných předmětů také z externí části, kterou tvoří písemný test. Tamní ministr školství zrušil jen část externí.

Hodná paní profesorka na lovu nejmladších voličů zase trošku zalhala… (via Relex.cz)

Lež číslo 76.

„Čtu, co teď vydala WHO. Ta WHO, která nedoporučila roušky a ani nevěděla, že je pandemie. Podle mě by měla mlčet. A pro česká média, která stále kritizují a píšou, jak to nezvládáme, posílám statistiku počtu úmrtí v evropských státech na milion obyvatel. Jsme na tom velmi dobře.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Za prvé, víme jak nakonec dopadlo to “Jsme na tom velmi dobře. Ale budiž, Babiš je hloupý a nevěřil vlastním odborníkům, kteří jej varovali. Navíc konkrétně druhou vlnu hodně rozjelo i cílené otálení s opatřeními, protože je nechtěl vyhlásit před krajskými volbami.

Ale hlavně, roušky nedoporučoval na jaře sám Babiš.

Lež číslo 77.

„Víte, jaké jsou podmínky eurozóny? Podle Maastrichtských konvergenčních kritérií by měly dodržovat všechny státy, kde se platí eurem, podíl veřejného dluhu na HDP nesmí překročit 60 %.

Facebook AB, 31. května 2020

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Svůj dluh by pod 60 % HDP měly udržovat všechny členské země EU. Překročení této hranice však automaticky neznamená porušení svých povinností. Konvergenční kritéria v Maastrichtské smlouvě NEJSOU podmínkou pro členství v eurozóně.

Babiš jako populista a …
… jako občan ČR a podnikatel v roce 2008.

Lež číslo 78.

„Hm, tak to (státy eurozóny s výší dluhu pod 60 % HDP, pozn. Demagog.cz) je kdo? Německo, to je o fous a všichni ostatní jsou nad.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Není pravdou, že by Německo jako jediný stát eurozóny mělo státní dluh menší než 60 % HDP. Pod touto hranicí je i Estonsko, Slovensko, Irsko, Finsko či Nizozemsko. Další státy, jako Rakousko či Řecko pak svůj dluh snižují a jednají v souladu s Paktem stability a růstu.

Tuto skutečnost podle mě musel v době výroku (lži) Andrej Babiš dobře znát, jen počítal, že čtenář či posluchač ji nezná a uvěří mu.

Obrázek jako důkaz vyvrácení lži.

Lež číslo 79.

„Nyní je prostor pro vyjádření ČR a teprve poté nastane proces, kdy o tom EK může jednat. Opakuji, nejde o finální verdikt.“

K auditu EK o jeho střetu zájmu.

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Po doručení českého překladu finální zprávy auditorů mělo Česko dva měsíce na zaslání zprávy, jak plní obsažená doporučení z auditu, jehož závěry jsou konečné a Evropská komise je již nehodlala a nehodlá měnit. Česká republika však bude mít možnost vyjednat snížení finanční korekce.

Tak určitě 🙂

Lež číslo 80.

„Lukáš Wagenknecht udal náš IT systém na ministerstvu pro místní rozvoj, v důsledku čehož jsme pak museli vrátit 800 milionů bez jakékoli šance je získat zpět. A to navzdory tomu, že policie a finanční správa podezření vyšetřily a shledaly je bezpředmětné.“

Lež Andreje Babiš tady.

Vyvrácení lži:

V souvislosti s auditem, který zpracovalo Ministerstvo financí řízené Andrejem Babišem a zaslalo jej Evropské komisi, vznikla ČR škoda více než 800 mil. Kč. Korekce se týkaly jen půl miliardy korun, peníze se však nevracely, EU jen některé dotace neproplatila.

A dále: Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun.

Jak končívají Babišovy silácké výroky, zveřejňované nejhlasitěji v jeho médiích a sociálních sítích. O těchto koncích se tam však už posléze nedočtete a když, tak někde bokem a nenápadně.

🏇 A co teď? Já nevím, asi přečíst a sdílet na své fejsbuki, nebo?

Udělejme společně z Babiše smutně stříbrného na pásce, podle svých slov potom odejde z politiky a to stojí za to :).

Jen mám obavu, aby to nebyla další lež 

Díky

Díl číslo devět zítra.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh