Perličky na hladině

Dá se říci, že výsledek současné války se zcela jistě nezrodí jen na bojištích samotných, ale stejnou měrou se vytváří i v zákulisí.

Ostatně bez dohodnuté podpory EU, NATO i jiných nečlenských států, už by situace v Ukrajině byla dnes opatrně jiná.

Poltická, vojenská i občanská podpora západu tvoří dohromady organismus, který pomáhá Putinovým snahám v ovládnutí Ukrajiny zatahovat ruční brzdu.

Spolu s hrdinstvím samotných obránců.

1️⃣. Mediální jedničkou posledních hodin je bezesporu projev Arnolda Schwarzeneggera k ruskému lidu. Filmy v nichž „hraje“ jsou v Rusku kupodivu mnohem populárnější než u nás a pro nečekaně velkou část tamní populace je dnešní hodně dobrý americký senátor, určitou ikonou, jejíž slova v ruském prostoru částečně musí zarezonovat.

2️⃣. K dnešní Ukrajině nám kupodivu mají co říci i ti, kteří už s námi tento příběh neprožívají.

3️⃣. … a nejen Václav Havel k nám mluví o tom, co se dnes děje tam odněkud….

4️⃣. Nejvýraznější politik východní Evropy dneška však není z Prahy ani Moskvy…

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

5️⃣. Ukrajina uchopila mediální prostor na první dobrou a způsobila, že ruská propaganda v Evropě, hraje zatím stále druhé housle. Tohle je super.

6️⃣. A proč to všichni děláme?

7️⃣. Slovenská policie učinkuje na hranicích. Pomáhat a chránit. To je práce i směrem dovnitř Slovenska ❤️

8️⃣. Podpora obránců Ukrajiny a Evropy nemusí vždy spočívat jen ve zbraních, penězích a sankcích

9️⃣. Nemůže to vzdát.

🔟. Konec konců. Věřím, že to přijde.

(Úvodní foto: První den ukrajinských dětských uprchlíků v české škole. ČRo)

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh