Tradiční hodnoty versus hodnoty.

Obrazový materiál, který ukáže malou část současného Ruska, které je ve válce jednoznačně útočníkem a okupantem a malou část dnešní Ukrajiny, která se útoku s naší pomocí úspěšně brání.

Rusko, které agresivně vnucuje okolnímu světu svůj hodnotový žebříček, nemá Evropě co dát. Jedině to, co mu shodou okolností leží v zemi, ale ani to už pro nás není nezbytné.

My už Rusko nepotřebujeme, Rusko se bez nás neobejde. Bude ještě zoufalejší, ještě zaostalejší, ještě chudší.

Nemuselo to tak být, ale vybrali sami.

Jaká země, taková armáda, invaze i mobilizace …
Pálení knih. Ncisti, ISIS, ruští našisti Tradiční hodnoty. Jak se to podobá naší páté koloně …

Mimochodem: vyčerpávající fotogalerie mapující neonacismus v Rusku.

Norilsk, MHD v hornickém městě za polárním kruhem
Představení veřejného WC v ruském Volgodonsku. Ano, dost možná, nějakou podobnou raritu najdeme i v evropských zemích, alev Rusku nejde o raritu. Tak například: Podle auditorské kontrolní komise nemá 30% z ruských zdravotnických zařízení zavedený vodovod, 52 % nemá teplou vodu a 35% nemá kanalizaci.

… a teď aktuální střípky z napadené země

Asi bez komentáře …
Bere za srdce. Bohužel, ukrajinských dětí, které chodí do ruských škol, kde vymývají mozek našistickou propagandou, budou nejspíše stovky tisíc.
Bachmut. Městské služby fungují i po několika měsíčních bojích a pod ruským ostřelováním města.
Fronta u Bachmutu, ukrajinské zákopy. Na západní frontě klid.
@ondras_cerny: „Pokud táta padne ( Pane chraň!) budou si děvčátka pamatovat zimu,široká záda a teplo tátovy dlaně. Když ho vyprovázely do boje…jako naše babičky vyprovázely naše pradědy v r. 1938.“ Nebrečíme u PC, pomáháme, co se do nich vejde!

… a my, tedy Česká republika.

Objevilo se starší video, na němž směřují z ČR tanky na Ukrajinu. Nadávky ruské páté kolony v ČR included.
Další příklad konkrétní pomoci obyčejných lidí napadeným Ukrajincům
Závěrečná tečka patří tuzemským ruským kolaborantům v parlamentu …
… i v senátu. Jana Zwyrtek Hamplová proti výcviku ukrajinských vojáků českou armádou. Ať se jedná o jakoukoli problematiku kolem války, jsou vždy proti Ukrajině, na straně ruských okupantů.

Úvodní foto: v Ukrajině nyní žijí milióny lidí bez elektřiny. Kvůli ruským útokům na rozvodny. Život se ale nemůže zastavit a tak ukrajinské mámy musí zvládat i teď to, co ty naše. A často nejen bez elektřiny, ale i bez tekoucí vody.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh